banner556

>

Mahkemede ilginç savunma... "Kafası silaha değdi silah ateş aldı"

Gümüşhane’de 22 Haziran 2020 tarihinde işlenen cinayetin davaları görülmeye başlandı. 

Gümüşhane 20.11.2020, 20:13 20.11.2020, 20:44
Mahkemede ilginç savunma... "Kafası silaha değdi silah ateş aldı"

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde araç içerisinde arkadaşlarıyla alkol alan Kamil Yılmaz(51), bir süre sonra tartıştığı arkadaşı Lokman Sevindik(32)’i ruhsatsız tabancayla kafasından vurduktan sonra yol kenarındaki araziye bırakmıştı. 
 
Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci celsesi gerçekleşti.

Kamil Yılmaz ifadesinde, “Olay günü ben, Lokman, Hüseyin ve Yusuf buluştuk. Bindiğimiz araba Yusuf’un arkadaşıydı. İçki aldık. Hüseyin ile Lokman arasında tartışma yaşandı. Sakileştirmeye çalıştım. Sonra yine içki alıp içtik. Hüseyin kendisini eve bırakmamızı söyledi. Hüseyin’i bırakıp stat tarafına doğru hareket ettik. Lokman sürekli Hüseyin’i arıyor, ona olan öfkesini dillendiriyordu. Çok öfkeliydi torpidoya yumrukla vuruyordu. Bende Hüseyin’in ona bir şey yapmadığını, sakin olmasını söyledim. “Benim hatırım yok mu?” diye söyledim. O da bana ana avrat küfür etti. Silah belimdeydi Lokman’ın silahtan haberi yoktu. Korksun sakinleşsin diye silahı çıkartıp silaha mermiyi verdim. Bu sırada sürekli hakaret edip torpidoyu yumruklayan Lokman’ın kafası silaha değdi ve silah ateş aldı. Lokman’ın kafası düştü. Ne olduğunu anlayamadım şok oldum.  Sarhoştum kasten ateş etmedim” dedi.

Olaydan sonra enden kaçtığını ise şöyle anlattı; “Aklıma olaydan sonra kaçmak geldi. Şok yaşamıştım. Yusuf ile birlikte Lokman’ı götürüp Dereyüzü Köyü civarında tarla kenarına bıraktık. Olayın korkusuyla yaptım”  

Levent Ustabaşı

Yorumlar (2)
Remzi 2 ay önce
Yani mermiye kafa attı öylemi enteresan ..
Misafir 2 ay önce
Kirkayak saniyor kendini.Nekadar akilli oldugunun ispatidir.Kandirdi bizi...bizde inandik.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@