7m


7m

hyundai

Gümüşhaneli şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

Gümüşhane'de Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler’in annesinin isteği üzerine köye baz istasyonu kuruldu.

Gümüşhane 24.06.2022, 09:23 24.06.2022, 09:37
Gümüşhaneli şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit Operasyonunda araziye yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu geçtiğimiz Mayıs ayında şehit olan Gümüşhaneli Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler’in annesinin isteği üzerine cep telefonu çekmeyen köyüne baz istasyonu kuruldu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek tarafından anne Ayfer Güler’e cep telefonu hediye edildi.

Şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Başpınar köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler'in köyüne annesi Ayfer Güler’in talebi üzerine Vali Kamuran Taşbilek’in girişimleriyle baz istasyonu kuruldu.

Şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

Şehidin annesi Ayfer Güler’in geçtiğimiz haftalarda oğlu için okutulan mevlidin ardından köylerinde telefon çekmediğini söylemesi üzerine harekete geçen Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve cep telefonu operatörleriyle iletişime geçerek Başpınar köyüne baz istasyonu kurulması için girişimlerde bulundu.

Şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

Gerekli çalışmaların yapılmasının ardından şehidin Başpınar köyündeki evini eşi Sibel Taşbilek’le ziyaret eden Vali Kamuran Taşbilek, anne Ayfer Güler’e cep telefonu hediye ederek telefonun çekip çekmediğini bizzat kontrol etti. Şehit annesi Ayfer Güler, isteklerini hızlıca yerine getiren Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’e teşekkürlerini iletti.

Şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu

“Annemize elimizden geleni yapacağımızı, sıkıntılarını çözeceğimizi söylemiştik”
Ayfer Güler’in kendilerinden talebini ivedilikle yerine getirdiklerini belirten Vali Taşbilek, “Şehidimizin mevlidinde annemizi tekrar ziyaret ettiğimizde annemiz cep telefonlarının çekmediğini bize beyan etmişti. Biz de o beyan üzerine hemen annemize elimizden geleni yapacağımızı, sıkıntılarını çözme noktasında gayret edeceğimizi söylemiştik. Gerekli görüşmeleri yaptık, sağ olsunlar Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu başta olmak üzere herkes meseleyi çok sahiplenerek, çok hızlı bir şekilde hareket ederek şehidimizin annesi, Ayfer annemizin bizden talebini ivedilikle yerine getirdiler. Hem telefon hatlarının bu noktada çekmesini sağladılar hem de bugün annemize de bir hediyede bulunmak istediler. O hediyeyi de geldik beraber verdik” dedi.

Şehit annesi istedi, köye baz istasyonu kuruldu


Yorumlar (1)
SELOCAN 1 gün önce
Şehit evleri neden hep fakir, harabe, eski olur.....Hiç lüks bir şehit evi gören var mı....Düşünün...Yoksa şehitlik ve yoksulluğa sabretmek fakire biçilmiş bir kaftan mıdır....Düşünün...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@