Gümüşhane yaylalarında yıkımlar sürüyor

Gümüşhane yaylalarında kaçak yapıların yıkımı devam ediyor.

Gümüşhane yaylalarında yıkımlar sürüyor
banner432

Gümüşhane'nin 7 yaylasında, kanuna aykırı olduğu belirlenen yapıların temel inşaatlarında yıkım, ev yapılmak için açılan çukurlarda ise kapatma çalışması gerçekleştiriliyor.

Gümüşhane Özel İdaresi ekipleri, merkezdeki Eğrisu, Konaklı, Sarıtaş, Sıçanyurdu, Kürtderesi, Çatalpınar ve Dumanlı yaylalarında kaçak yapılara yönelik 6 gündür çalışma yürütüyor. Ekipler, yaylalarda kazılan 56 ev temelini kapayıp, 11 temel seviyesindeki beton, 6 subasman seviyesindeki beton ve duvar ile 18 çatı seviyesine kadar yükselmiş ve devam eden inşaatı yıktı. Yıkım işlemleri, oluşturulan komisyon gözetiminde gerçekleştirildi.

Öte yandan kent genelindeki yaylalarda mevzuata aykırı inşa edildiği tespit edilen yapıların yıkımına, plan dahilinde devam edileceği belirtildi. +


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lider
Lider - 1 ay Önce

Sarıtaş ve sıçan yurdu 2017sonrası1000ev yapılmış.inanmayan uydu kayıtlarına baksın

ts
ts - 1 ay Önce

çarşıbaşı yaylarına dikkat etin kaçak yapılaşmalar devam ediyor valilik makamına duyurulur.

c.yiğit
c.yiğit - 1 ay Önce

Taşköprü yaylasında çok sayıda kaçak ev yapılmış.yıkılmaları lazım hemde yıkım parası yapandan alınmalı

Eski toprak
Eski toprak - 1 ay Önce

Güvendeyaylasida eski guzelliklerinden eser kalmamış inşAllah valibey oralarada el atarda eski haline kavuşur

AKÇAABATLI
AKÇAABATLI - 1 ay Önce

DEVLET BÜYÜKLERİMİZ HİÇ BİR ZAMAN ÇÖZÜM ÜRETMEDİLER. AKÇAABAT KAYABAŞI YAYLASINI NASIL TAPULAYIP HALKA SATTILARSA .AYNI İŞLEM DİĞER YAYLALARA UYGULANSA MERELER KUETULUR BAŞKA CÖZÜM ZO.

çarşıbaşi haber
çarşıbaşi haber - 1 ay Önce

sayın vali bey bazı yaylalarda yapılaşma devam ediyor bazı belediyeler göz yumuyor duyurulur.

Yomrali
Yomrali - 1 ay Önce

Sarıtaşta önce eski belediye başkanlarının parti yetkililerinin yaptığı evleri yıksınlar. Vatandaşla uğraşmayı bıraksınlar. İnsanları buşekil madur edip zarara uğraşacağına yaylalar mahvolmadan insangibi bir yönetmelik hazırlayıp herkese ev yapma hakkını sunsanız olmazmıydı. Aceleden herkes yaylaları tuğla yığınına döndürdü. Oysa proje hazırlanıp belli bir metrekare üzerinden devletinde kar edeceği şekilde bir mebla üzerinden vatandaşa verilse alt yapı yapma imkanı olan doğal estetik güzelliği olan projeler. Kim yapacak bunları iktidar yada muhalefet bunların enbüyük derdi çıkarı. Bugün Sarıtaş yaylasına yaz dönemi için bir sağlık ocağı ve jandarma karakolu şart olmuştur.

SALİM  ulus
SALİM ulus - 1 ay Önce

Böyle hicbiryere varamazlar adam villa yapmış onu yikmiyosun gelip garibanın evini yikiyosun hayvancilik boylemi olucak elimizdeki evi başımıza yikarakmi hayvancilik yapdiracaksiniz köylü milletin efendisiymiş gördük nasıl saldirdiklarini doğuda yapamazsınız yapında görelim

banner421