banner491

Gümüşhane'den Rize'ye Demiryolu cevabı

Gümüşhane TSO Başkanı İsmail Akçay dan Rize TSO Başkanı'na demiryolu cevabı : “Bu 'yalnız biz' düşüncesini benimseyen dar kapsamlı 'etnosentrik nasyonalizm' görüşüdür”

Gümüşhane'den Rize'ye Demiryolu cevabı
banner455
banner432

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, proje ihalesi aşamasındaki Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demiryolu projesinin yerine kamuoyunda dile getirilen farklı güzergah söylemlerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kamuoyunda dile getirilen farklı güzergah söylemlerinin kabul edilemez olduğunu belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, “Değerli Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanımız Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nun Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demiryolu Projesi hakkında yapmış olduğu açıklamaları üzüntü ile karşıladım. RTSO Başkanımız açıklamasında kendisinin Rize milliyetçisi olduğunu vurgulayarak, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projesinin yanlış bir hat olduğunu, doğrusunun ise Rize güzergahında yapılacak bir hat olduğunu bölgenin nüfus oranları üzerinden savunuyor. Ulaşımda karayolundan başka alternatifi olmayan Erzincan-Gümüşhane-Trabzon güzergahının, deniz yolu, havayolu, karayolu gibi zengin ulaşım yolları olan bölge ile nüfus üzerinden mukayese edilmesi doğru değildir. Bu yalnız biz düşüncesini benimseyen dar kapsamlı etnosentrik nasyonalizm görüşüdür. Ülke ve toplumsal menfaatler düşünüldüğünde yeri de yoktur” dedi.

“Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projesi şuan proje ihalesi aşamasında”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman ülke olarak daha güçlü ve daha zenginleşmenin yolunun ihracattan geçtiğini vurguladığını hatırlatan Akçay, “Bugün Gümüşhane’de yıllık 100 Milyon dolar’lık önemli bir ihracat potansiyelimiz var. Kısa ve orta vadede bunun katları olabilecek ihracatımızın en önemli ve tek alternatifi de demir yolu ağı ve ulaşımıdır. Şuan proje ihalesi aşamasında Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projesi hattı aynı zamanda geçmişten beri farklı tarihsel dönemlerde dahi önemli bir ticaret güzergahı olarak kullanılmış ve bu hattı kullanan tüm medeniyet ve devletlere önemli kazanımlar sunmuştur” diye konuştu.

“Biz sadece ili ile değil ülkesi ile zengin olmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulunan Akçay, “Hem bölgesel hem de ülkemizin yüksek menfaatleri için geçmişten beri farklı tarihsel dönemlerde dahi önemli bir ticaret güzergahı olarak kullanılan bu bölgeye yapılacak Erzincan-Gümüşhane-Trabzon ve devam edecek demiryolu hattı en doğru hat ve güzergahtır” ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gümüşhane
Gümüşhane - 1 ay Önce

Kesinlikle başkana katılıyoruz güzergah gümüşhaneden olmalı yetkililer uyumayın

Nahit
Nahit - 1 ay Önce

GTSO.Başkanım Sn.İsmailAKÇAY beyefendi Açıklamalarınızı destekliyorum Tren projesi Gümüşhanenin olmazsa olmazıdır. Teşekkürler

düşün ve taşın
düşün ve taşın - 1 ay Önce

Rize ile Trabzon bir bütündür. Merkezi belirlemek için her ilçenin etrafında 100 km'lik bir daire çizilsin ve nüfusu en fazla olan yer merkezimiz olsun tamam mı? Böyle bir sitemle Samsun-Bafra-Çarşamba ile Trabzon-Rize-Akçaabat orta ve doğu Karadeniz'in merkezleri olur. Rize'nin büyüyüp gelişmesi Trabzon'a hep artıdır. Ordu-Giresun-Ünye-Fatsa ise bir diğer merkezimiz olur.

Sevdadır Gümüshane
Sevdadır Gümüshane @düşün ve taşın - 1 ay Önce

Başkanımızın söylediklerini sonuna dek destekliyor fitnelikle yorumunu belli eden şahsida kiniyorummmm!!!!!!!!!!

Gökhan
Gökhan - 1 ay Önce

Trabzon Erzincan hatti bir an önce yapilmalidir ipek yolu hattina cok yakin oldugu icin daha sonra Batum Trabzon Samsun hattida yapilmalidir her ikiside gereklidir

Trabzon lu
Trabzon lu - 1 ay Önce

Rize havalimanı hele bitsin ya rizede hastane de personel sıkı tısı var onu halledin. Kadın Doğum için Trabzona geliyor.

Aliosman
Aliosman - 1 ay Önce

Yine aynısını diyorum. Çözüm basit iki tren yolunu da yapın

YOLCU ADL
YOLCU ADL - 1 ay Önce

YAPILMALI KARIŞTIRMAYINIZ KAFALARI

Gümüşhaneli
Gümüşhaneli - 4 hafta Önce

Trabzonda doğru düzgün mevye ve sebze olmuyor yazın Erzincan bir tarım şehri bunların mutlaka bağlantısının olması lazım bir gümüşhaneli olarak bunu söylemek durumundayım


banner441

banner472