Gümüşhane'de kaçak yapıların yıkımında olay!

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Dumanlı köyünün Lenda Yaylası'nda kaçak yapıların yıkımı sırasında arbede yaşandı. Arbede sonrasında 5 kişi gözaltına alınırken, yıkıma katılan iş makinesi hasar görürken, ambulansın camı kırıldı. 

Gümüşhane 11.07.2019, 11:39 11.07.2019, 16:13

Gümüşhane Valiliği’nin geçtiğimiz haftalarda yayımladığı ‘Yaylalarda mevzuata aykırı yapılaşma’ konulu valilik genel emri doğrultusunda son yıllarda yaylalarda kaçak yapılaşmanın artması üzerine yapılaşmayı önlemek için başlatılan çalışmalar kapsamında yeni yapılan evlerin yıkımları devam ediyor. 

Santa Harabeleri'nin yakınında bulunan Lenda Yaylası'na çıkan yıkım ekipleri, kaçak yapıları iş makinesi ile yıkmak istedi. Jandarma ekiplerinin önlem aldığı yaylada yapıları yıktırmak istemeyen yaylacılar ile görevliler arasında arbede yaşandı. 

Yıkılacak binaların üstüne çıkan, iş makinesine ve ambulansa taş atarak camlarını kıran ve jandarma ekiplerine karşı koyan 5 kişi gözaltına alınırken, yaylacıların uzaklaştırılması ile ekipler, kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdi. 


Yorumlar (4)
bosver61 2 yıl önce
YIKIM masraflarını da yapanlardan alın.yoksa yine başlarlar.2 gün önce taşköprü yaylasındaydım geçen yıla göre yapılan binaları haddi hesabı yok
Mahmut Karabey 2 yıl önce
Bu kaçak evleri yapanlara, üstüne bir de yıkıma direnen insanlara sorsan onlardan vatanseveri yoktur.
Necati 2 yıl önce
Gümüşhane valiliği Zigana Tünelinin Trabzon tarafında donumlerce arazide günlerce yol yapım ve onlarca yayla ev yeri açma çalışmasını görmedi mı? Göz göre göre doğayı tahrip eden bu kişiler bu cesareti nereden alıyorlar ??
murat başkan 2 yıl önce
yıkım yapılmış molozu orda mı kalmış hani alışkınızya yıllardır trabzonda yıkılıp moluzun bırakılmasına ordan sordum...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@