Gümüşhane'de istifa! Kaymakam milletvekili adayı oldu

Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Gümüşhane 26.04.2018, 23:50
Gümüşhane'de istifa! Kaymakam milletvekili adayı oldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 2015 yılından beri Kaymakam olarak görev yapan Naif Yavuz, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde memleketi Muş’tan milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan 27. dönem milletvekili genel seçimlerine yönelik seçim takvimine göre kamu görevlilerinden adaylık için istifa edeceklerin ve emeklilik dilekçesi vererek ayrılacak olanların en geç 26 Nisan Perşembe gününe kadar dilekçelerini kurumlarına vermeleri istenmişti. 

Bu bağlamda Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi kaymakamı Naif Yavuz’un da görevinden istifa ettiği öğrenildi. Yavuz, 2015 seçimleri sırasında da Balıkesir’in Gömeç Kaymakamlığı görevinden yine memleketi Muş'tan milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etmiş ve aday gösterilmeyince 28 Haziran 2015 tarihli Müşterek Kararname ile Kelkit ilçesine atanmıştı. 

Görev hayatı başarı ve ilginçliklerle dolu 

Kaymakam Yavuz, Şırnak’ın Uludere ilçesinde Kaymakam olarak görev yaparken hayatını kaybeden 35 kişi için 31 Aralık 2011 tarihinde Gülyazı Köyü'ne taziye ziyaretine gitmiş, bölgedeki bir grup tarafından burada kendisine linç girişiminde bulunulmuş ve yaralanmıştı. Bu olayın ardından kendisine yılın idarecisi ödülünü bizzat dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. 

Son olarak görev yaptığı ilçe olan Kelkit’te her kesim tarafından sevilen ve birçok projeyi hayata geçiren Kaymakam Yavuz, ilçe merkezinde 26 Nisan günü gerçekleşen 3,7 şiddetindeki depremde evinde panikleyip düşmesi sonucu yaralanmıştı. 

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@