banner556

Gümüşhane'de bir karantina daha

Gümüşhane'de bir köy karantinaya alındı.

Gümüşhane 04.09.2020, 12:00
Gümüşhane'de bir karantina daha

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köyde karantina uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Torul ilçesine bağlı Altınpınar köyü Merkez Mahallesi'nde pozitif ve temaslı vakaların çokluğu nedeniyle bulaşın önlenmesine yönelik tedbirler alındığı kaydedildi.

Açıklamada, filyasyon çalışmaları neticesinde kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi, söz konusu köyde kamu sağlığının korunması amacıyla karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

BAKAN KOCA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yoğun bakım ve entübe olan hastaların yaş ortalamalarına dikkat çekmiş, yaş ortalaması en yüksek olan iller arasında Doğu Karadeniz’den Gümüşhane'nin olduğunu belirtmişti.

Bakan koca konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer vermişti;

“İyileşen vatandaşlarımızın yaş ve cinsiyet dağılımını görüyoruz. Genç ve orta yaş grubunda iyileşmelerinin yaşlılara göre daha yüksek olduğunu görüyoruz. Yaşlı nüfusumuzun hastalığa yakalanmakla birlikte pinomoniyi yaşadıklarını gösteriyor. İl bazında hastalarımızın, yoğun bakım ve entübe olan hastalarımızın yaş ortalamalarını görüyoruz. Hasta yaş ortalaması diğerlerinden yüksek olan illerimiz Gümüşhane, Uşak, Sinop, Aksaray hasta yaş ortalaması en yüksek olduğu iller. Yoğun bakımda ve entübe olan hastalarımızın en yoğun 65-75 bandında olduğu görülmektedir.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@