Gümüşhane'de 8 yaşındaki Zeynep'ten çöp isyanı

Gümüşhane'de tarihi mahallede yol kenarındaki onlarca şişe ve kutuyu elleriyle topladılar

Gümüşhane'de 8 yaşındaki Zeynep'ten çöp isyanı

Gümüşhane’nin eski yerleşim yeri olan ve Türk, Rum ve Ermenilerin yüzyıllarca bir arada yaşadığı tarihi Süleymaniye Mahallesinde şehir manzarasının göründüğü yol kenarı boş içki şişeleriyle adeta çöplüğe döndü.


TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf Oral ve 8 yaşındaki kızı Zeynep Oral, gezmeye gittikleri Süleymaniye Mahallesinde alkol kullanan şahısların yol kenarında içip yamaca attıkları boş içki şişelerini ve kutularını topladı.


Onlarca cam şişe ve kutu toplayan baba-kız gördükleri manzara karşısında isyan ederken hazırladıkları videoyu da sosyal medya hesaplarından paylaşıp “Bu çocuklara böyle bir dünya bırakamazsınız. İçmenize kimsenin karıştığı yok ama çöpünüzü bu dünyaya bırakan asalak yaratıklarsınız” mesajı verdi.

“Onların da evi çöplerle dolsun da görsünler”
Babasıyla birlikte boş içki şişeleri ve kutuları ile plastik poşet atıklarını toplayan 8 yaşındaki Zeynep Oral, şişeleri topladıktan sonra bu şişe ve kutuları bölgeye atanlar için “Onların da evi çöplerle dolsun da görsünler. Siz güzel bir dünya bulmuşsunuz ama biz galiba bulamayacağız. Her yer çöp, cam atıklarla dolu” değerlendirmesinde bulundu.


Dünya Temizlik Gününde kızı ile birlikte geldiği tarihi Süleymaniye Mahallesinde yolların kenarlarından ve yamaçlardan çöp topladıklarını kaydeden TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf Oral ise “Bunlardan binlerce var burada. İnsanların artık bu kadar çöp üretmemesi gerekiyor. Çevreye bu kadar atık atmaması lazım. Çünkü biz güzel bir dünyada yaşadık gençlik ve çocukluğumuzu ama çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için artık bu kadar hoyratça davranıp, bu kadar çok çöp üretmememiz lazım” diye konuştu.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
1461 TRABZON
1461 TRABZON - 7 ay Önce

Tebrik ediyorum baba ve küçük kızımızı. Konuştukmu mangalda kül bırakmayız fakat bütün piknik alanları, çeşme ve yol kenarları pislik içerisinde. Buralarda bizler yaşıyoruz. Yola çıkarken veya pikniğe giderken götürdüğümüz poşetin birini çöp poşeti yapmak ve sonra çöpe atmak çok mu zor? 44 yaşındayım ve başkasının çöpünü toplamaktan bıktım. LÜTFEN YAŞANASI BİR DÜNYA İÇİN ÇEVREYİ KİRLETMEYELİM.

Deli
Deli @1461 TRABZON - 7 ay Önce

Ben Elliye merdiven dayadım,hala topluyorum,bu Ahlak yoksunu toplum içindeki güruhlardan bezdim

C.GEDİKLİ
C.GEDİKLİ - 7 ay Önce

AFFERİM KIZIMIZA...! ÇÖP ATANLARIN YÜZLERİ KIZARMIŞTIR HERHALDE..!

Deli
Deli - 7 ay Önce

Bu sorun bizim toplumun Ahlaki bir sorunudur.Hele sahilleri bi görün aman Allahım,Hele o içki ve bira şişeleri......!

SIRADAKİ HABER