banner556

Drone ile maske denetiminde ceza yağdı

Gümüşhane’de drone ile maske denetimi başladı

Gümüşhane 13.09.2020, 13:31
Drone ile maske denetiminde ceza yağdı

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kent merkezindeki cadde ve sokaklarda drone ile maske denetimi yapıyor.

Salgına karşı alınan tedbir ve yasakların uygulanmasına ilişkin denetimler kapsamında denetimlerini sıklaştıran emniyet güçleri kentin en işlek noktaları olan Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde drone yardımıyla maske ve sosyal mesafe denetimi yapmaya başladı.
Ekipler denetimlerde maske kurallarına uymayan vatandaşları ikaz ederken, maske takmayan kişilere de idari para cezası uygulandı. Dronla maske ve mesafe denetiminin süreceği öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre salgın süresince kent merkezinde 315 kişiye maske kullanmamaktan 900'ar TL, 182 kişiye de emre aykırı davranıştan 390'ar TL olmak üzere toplam 497 kişiye 354 bin 480 TL idari para cezası uygulandı.

Yorumlar (3)
Ali Papa 5 ay önce
Trabzon'da nasıl bilmiyorum ama,Ankara'da ,hastaneye ambulansla getirilip,testi pozitif çıkanlari,durumu ağır değilse ,toplu ulaşımla evine dönebilirsin diye evine yolladıklarını basında ve sosyal medyada okuyoruz,görüyoruz.Onlarda taksiye paraları yoksa ,itiş kakış otobüse,metroya,ankaraya, dolmuşa binip daha çok kişiye bulastırıyorlar.Bu işi organize eden bakan Koca da hergun TV ye çikip,tedbir diyor.Dalgami geciyorsun ey sn.bakan?
OFLU TÜRK 5 ay önce
NİÇIN MASKE TAKMIYORSUNUZ VİRÜSLE ANLAŞMANIZMI VAR.
OFLU TÜRK 5 ay önce
MASKE TAKMAZSAN SOLUNUM CİHAZI TAKARSIN UNUTMA.KURALLARA UY KENDİNİ VE SEVDİKLERİNİ KORU

Gelişmelerden Haberdar Olun

@