7m


7m

hyundai

Dipsiz Göl soruşturmasında flaş gelişme

Dipsiz Göl soruşturmasında, 2 müdür ve 1 memur açığa alındı.

Gümüşhane 20.11.2019, 23:23
Dipsiz Göl soruşturmasında flaş gelişme

Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda Buzul Çağı'ndan kalma 12 bin yıllık Dipsiz Göl'de define kazısına izin veren Gümüşhane Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Müze Müdürü Elif Öktem ile müze müdürlüğü personeli Yunus Ağa, haklarında başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı.

Gümüşhane merkeze 50 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 2 bin 140 metre yükseklikte olan, manzarasıyla ilgi çeken Taşköprü Yaylası'ndaki kaynağı ve akarı olmayan Dipsiz Göl, 'define' söylentisi üzerine yapılan kazı ile yok oldu. Kamuoyunda büyük tepkiye yolaçan konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gümüşhane Valiliği tarafından başlatılan çifte soruşturma kapsamında müfettişler çalışma başlattı. Soruşturmada define kazısı için olumlu görüş bildiren Gümüşhane Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Müze Müdürü Elif Öktem ile Trabzon Müze Müdürlüğü görevlisi Yunus Ağa açığa alındı.

Bakanlık ve Valilik müfettişlerinin kazı izni veren görevlilerin ifadelerini alacağı, ihmali görülen görevliler hakkında ise savcılığa suç duyurusunda bulunacakları öğrenildi. 


Yorumlar (5)
Ich 3 yıl önce
Adamlar teknolojiyi kullanarak başka galaksideki gezegende bulunan madeni tespit ediyor, bizimkiler hala kazma kürek, kara düzen. Yokmuydu gölü boşaltmadan, dibinde ne var ne yok gösterecek bi alet. İzni veren de mal, kazan da mal.
Aristo 3 yıl önce
Kim bu kazıyı yapan kişiler kim niye onları soruştuemuyorlar İsimleri ye ısrarla saklanıyor bu kişilerde suçlu hiç isimleri nedense yok sır. Alooooo sesimi duyan varmı alooooo vah ğarip ülkem vah durmak yok yola devam
Farketmez 3 yıl önce
Aristo kardeşim yerden göğe kadar haklısın. Ama ismim gibi eminim ve iddaalıyım. Bu isimler biliniyor. İki tanesi Trabzonumuzun menşuuuuuur iş adamlarından olabilirmi !!!. Vay benim memleketim ki ne vaaah. Duyduğumuzda belkide vay beee diyecek olduğumuz kişiler olabilirmi !!!
sa 3 yıl önce
kim olduğunun fazla bir önemi yok adamlar izin istemiş almış bu mekanizma neye göre işledi bunu araştırmak lazım
12 bin yıllık göl öldü 3 yıl önce
doğa ya da insan fark etmez, bizde biri ya da bir şey öldükten sonra devlet devreye giriyor. ceberrut devleti de istemedik ama bu kadar da gevşek devlet olmaz. bir orta şeker kahve tadında devlet olamadık gitti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@