7m

7m

hyundai

tamfinans

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Ordu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Gümüşhane 22.07.2017, 17:20
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Ordu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Biz bu FETÖ terör örgütüne bulaşmış, suç işlemiş, görev yapmış ve o değirmene kim su taşımışsa herkesin cezalandırılmasını istiyoruz." dedi. 


CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ordu Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, 2 yıl önce Ordu Efirli E Tipi Kapalı Cezaevi'nde öldürüldüğü iddia edilen 34 yaşındaki Serhat Kaya'yı hatırlatarak, suçluların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Torun, 80 milyon kişinin adalet hakkını savunmak için yollara düştüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankara'dan İstanbul'a 435 kilometreyi adalet demek için yürüdük. Belki bizim yola çıkış noktamız Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgiliydi ama bizim asıl yürüyüşümüzün temelinde Türkiye'de yaşanılan adaletsizliğe ve hukuksuzluğa karşı çıkmak vardı. Biz '80 Milyon kişi için adalet' diyoruz. FETÖ terör örgütünün bu ülkenin başına nasıl belalar açtığını ve sonuçlarının neler olduğunu hepimiz gördük. Biz bu FETÖ terör örgütüne bulaşmış, suç işlemiş, görev yapmış ve o değirmene kim su taşımışsa herkesin cezalandırılmasını istiyoruz."

Torun, "FETÖ'ye siyasi anlamda destek olan kişilerin cezalandırılması gerekiyor." ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Maalesef çocuğunu okulunda okutan, bankasına para yatıran azmettiriciler tarafından bu işe bulaşan kişiler ya ihraç, yada mahkum. Yalnız bu kişileri azmettiren, bu konuda ciddi anlamda siyasetin ve bürokrasinin içinde olan kişiler dışarıda ve suçlanmıyor. Biz her zaman söylüyoruz. Bunun her ayağı varda siyasi ayağı nerede. Bunları azmettirenler nerede. Bankaları ve o eğitim kurumlarını açanlar veya maddi ve manevi destek verenler dışarıda. Bizlere binlerce mektup geliyor. Görüyoruz ki, burada siyasi güce ve imtiyaza göre bir yargılama şekli var. Biz bunun için hak, hukuk diyerek Ankara'dan İstanbul'a yürüdük."
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@