7m


7m

hyundai

Çatı yangını korku yarattı

Meydana gelen çatı yangını korku yarattı.

Gümüşhane 12.02.2018, 21:18 12.02.2018, 21:23
Çatı yangını korku yarattı

Gümüşhane kent merkezinde akşam saatlerinde çıkan çatı yangınında maddi hasar meydana geldi. 

Edinilen bilgiye göre Hasanbey Mahallesi, Karanfil sokakta yaşayan Yaşar Yağlıdere’ye ait iki katlı evin çatı katında akşam saatlerinde yangın çıktı. Bacadan çıktığı değerlendirilen yangın yerinden yükselen dumanları gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

Çatı yangını korku yarattı

Gümüşhane Belediyesi itfaiye ekiplerinin erken müdahalesiyle büyümeden söndürülen yangında evde bulunan ve kısa süreli dumandan etkilenen Yağlıdere'ye olay yerinde tedbir amaçlı bulunan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Gümüşhane Belediyesi İtfaiye Müdürü Muzaffer Pezük, gazetecilere yaptığı açıklamada sadece dumandan kısa süreli etkilenme olduğunu belirterek, “Yangın büyük bir ihtimalle çatı katındaki bacadan çıkan kıvılcımdan kaynaklı. Her zaman söylüyoruz, çatı katına herhangi bir yanıcı madde koymayın. Zaman zaman söylediklerimiz dinlenmiyor. Gümüşhaneliler evlerinizi seviyorsanız, eşinizi, dostunuzu, çocuğunuzu seviyorsanız, çatı katlarınızla hızlı bir şekilde alev alan maddeler bulundurmayınız” diye konuştu. 

Olayın ardından doğalgaz firması bölgedeki doğalgaz akışını tedbir amaçlı kesti.

Çatı yangını korku yarattı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@