Bayburt - Gümüşhane Havalimanında son durum

Vali Epcim, Bayburt - Gümüşhane Havalimanı çalışmalarını yerinde inceledi.

Bayburt - Gümüşhane Havalimanında son durum

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal ile beraber yapımı devam eden Bayburt-Gümüşhane Havalimanında incelemelerde bulundu. 

Bayburt’a 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane’nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde yer alan havalimanında çalışmalar 150 kişilik ekip ve 100 araçla aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanının 2021 yılında hizmete alınması hedefleniyor. 
Ana pistin 3 bin metre uzunluğa, 60 metre genişliğe sahip olacağı havalimanında altyapı inşaatının yüzde 35’i tamamlandı. Proje tamamlandığında 36 bin metre karelik apron ile 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. 

Projenin son durumu hakkında yüklenici firma Bayburt Grup yetkililerinden bilgiler alan Vali Epcim, çalışmaların sürdürüldüğü alanda incelemelerde bulundu. Vali Cüneyt Epcim, Bayburt - Gümüşhane Havalimanı’nın başta bu iki il olmak üzere bölgedeki diğer iller açısından da önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi. 

Vali Epcin, “İnşaat çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bayburt - Gümüşhane Havalimanı inşallah bir iki yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Başta Bayburt ve Gümüşhane illerimiz olmak üzere bölgemizdeki diğer illere de önemli sosyo ekonomik katkılar sağlayacak. Gurbetçilerimiz memleketlerine çok daha kısa zamanda, daha konforlu bir şekilde ulaşabilmek için projenin bitmesini bekliyorlar.” dedi. 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ggg
ggg - 8 ay Önce

gereksiz ve boş bir yatırım bence yazık

ts
ts - 8 ay Önce

Yıllık 2 Milyon yolcu garantisi verilmiş.Nüfusa orantı yapsan 200 bini zor bulur. Hep zarar.

Mehmet colak
Mehmet colak - 8 ay Önce

Türkiyenin en dusuk nüfuslu 2 sehrine yillik 2 milyon yolcu kapasiteli havaalani yapmak sonra buna hizmet diyorlar yine birilerinin cepleri doldu

Hakkı kılıç
Hakkı kılıç - 8 ay Önce

Köse dağına tünel gerekiyor... havaalanına nasıl gidecez

acı gercekler
acı gercekler - 8 ay Önce

insanlık tarihinde 2 milyon yolcunun uğramadıyıp uğramadığı tartışmalı yerlere havalimanı yaparak kısıtlı kaynakları betona/asfalta gömmek ne kadar mantıklıdır. düşündürücü ...

takım taraftarı
takım taraftarı - 8 ay Önce

Bu son zamanlarda boşa yatırımların sonu gelmiyor. Bugün bakıyorsunuz en son Rize ve Gümüşhane ye yeni havaalanı yapılıyor. Bu şehirlerin nüfuslarının hepsi yılda en az üç sefer uçakla yolculuk etmesi lazım ki verilen sayıya ulaşsın. Bu şehirlere birine 80 diğerine de 70 veya 80 km yakınlarında Trabzonda havalimanı vardı. Bugün Almanyada bile bu kadar yakın ara ile havalimanı yok. Oy uğruna desinler için bu paralar çöpe atılıyor. Bütün bunlara yazık biz o şehirler yatırım almasın demiyoruz oralara daha faydalı gerekli olan yatırımlar yapılsın.

Ata
Ata - 8 ay Önce

Heykel yapmak dolu havaalanı yapmak boş öylemi sizin beyniniz boş

cccc
cccc - 8 ay Önce

boş moş sanane Parası sendenmi çıkıyor O kadar boşa giden paralar varki havalanı yapılmış hizmet için senin beyin boş

Ali
Ali @cccc - 8 ay Önce

Kafanın içinde beyin taşı kimin cebinden çıkıyormuş,tipik akp seçmeni.!


SIRADAKİ HABER