banner556

Bayburt - Gümüşhane Havalimanında son durum

Vali Epcim, Bayburt - Gümüşhane Havalimanı çalışmalarını yerinde inceledi.

Gümüşhane 23.08.2019, 10:29
Bayburt - Gümüşhane Havalimanında son durum

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal ile beraber yapımı devam eden Bayburt-Gümüşhane Havalimanında incelemelerde bulundu. 

Bayburt’a 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane’nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde yer alan havalimanında çalışmalar 150 kişilik ekip ve 100 araçla aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanının 2021 yılında hizmete alınması hedefleniyor. 
Ana pistin 3 bin metre uzunluğa, 60 metre genişliğe sahip olacağı havalimanında altyapı inşaatının yüzde 35’i tamamlandı. Proje tamamlandığında 36 bin metre karelik apron ile 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. 

Projenin son durumu hakkında yüklenici firma Bayburt Grup yetkililerinden bilgiler alan Vali Epcim, çalışmaların sürdürüldüğü alanda incelemelerde bulundu. Vali Cüneyt Epcim, Bayburt - Gümüşhane Havalimanı’nın başta bu iki il olmak üzere bölgedeki diğer iller açısından da önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi. 

Vali Epcin, “İnşaat çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bayburt - Gümüşhane Havalimanı inşallah bir iki yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Başta Bayburt ve Gümüşhane illerimiz olmak üzere bölgemizdeki diğer illere de önemli sosyo ekonomik katkılar sağlayacak. Gurbetçilerimiz memleketlerine çok daha kısa zamanda, daha konforlu bir şekilde ulaşabilmek için projenin bitmesini bekliyorlar.” dedi. 

Yorumlar (29)
ggg 1 yıl önce
gereksiz ve boş bir yatırım bence yazık
ts 1 yıl önce
Yıllık 2 Milyon yolcu garantisi verilmiş.Nüfusa orantı yapsan 200 bini zor bulur. Hep zarar.
Mehmet colak 1 yıl önce
Türkiyenin en dusuk nüfuslu 2 sehrine yillik 2 milyon yolcu kapasiteli havaalani yapmak sonra buna hizmet diyorlar yine birilerinin cepleri doldu
Hakkı kılıç 1 yıl önce
Köse dağına tünel gerekiyor... havaalanına nasıl gidecez
acı gercekler 1 yıl önce
insanlık tarihinde 2 milyon yolcunun uğramadıyıp uğramadığı tartışmalı yerlere havalimanı yaparak kısıtlı kaynakları betona/asfalta gömmek ne kadar mantıklıdır. düşündürücü ...
takım taraftarı 1 yıl önce
Bu son zamanlarda boşa yatırımların sonu gelmiyor. Bugün bakıyorsunuz en son Rize ve Gümüşhane ye yeni havaalanı yapılıyor. Bu şehirlerin nüfuslarının hepsi yılda en az üç sefer uçakla yolculuk etmesi lazım ki verilen sayıya ulaşsın. Bu şehirlere birine 80 diğerine de 70 veya 80 km yakınlarında Trabzonda havalimanı vardı. Bugün Almanyada bile bu kadar yakın ara ile havalimanı yok. Oy uğruna desinler için bu paralar çöpe atılıyor. Bütün bunlara yazık biz o şehirler yatırım almasın demiyoruz oralara daha faydalı gerekli olan yatırımlar yapılsın.
Ata 1 yıl önce
Heykel yapmak dolu havaalanı yapmak boş öylemi sizin beyniniz boş
cccc 1 yıl önce
boş moş sanane Parası sendenmi çıkıyor O kadar boşa giden paralar varki havalanı yapılmış hizmet için senin beyin boş
Ali 1 yıl önce
Kafanın içinde beyin taşı kimin cebinden çıkıyormuş,tipik akp seçmeni.!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@