Dünyanın dört bir yanındaki ''Gönüllü Türkiye Elçileri'' Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile İstanbul'da buluştu. 19-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik büyük ilgi gördü.

Ülkemizde öğrenim görmüş ve şimdi hayatın her alanında önemli görevler üstlenen Türkiye Mezunlarının bir araya geldiği programa katılan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf etkinliğin düzenlenmesinde görev alanları kutladı. Türkiye Mezunları Forumuna Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da katılım gösterdi.

BAKANIMIZ YİĞİT BİR VATAN EVLADI

Etkinliğin düzenlediği otelde Aydın Maruf Bakan’ı ziyaret eden Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı Başkanı Bahattin Kaya Bakan Maruf’a bir de plaket takdim etti. Bakan Maruf’un Türkiye aşığı olduğunu ifade eden Kaya “Sayın bakanımızla her zaman gurur duyuyoruz. Kendisi görev yaptığı Erbil’de her kesime kendini sevdiren çok net bir şekilde her platforma teröre meydan okuyan cesaretli yürekli bir vatan evladıdır. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başkan Kaya ve ekibine teşekkür etti.

'Gönüllü Türkiye Elçileri'' YTB ile İstanbul'da buluştu

'Gönüllü Türkiye Elçileri'' YTB ile İstanbul'da buluştu

'Gönüllü Türkiye Elçileri'' YTB ile İstanbul'da buluştu