Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli, 'Gaziler Günü' dolayısıyla açıklamada bulundu.

Mehmetçik Katar'a gidiyor! Tezkere TBMM'ye sunuldu Mehmetçik Katar'a gidiyor! Tezkere TBMM'ye sunuldu

Gedikli açıklamasında, "Vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve ebedi varlığını korumak çalışan  Milletin birlik, beraberlik, barış ve huzuru için Çanakkale'de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde, canları pahasına mücadele verip, o yüce makama ulaşan Şehitlerimiz ve Gazilerimiz, Ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir. Gazilerimiz ve aziz Şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir.  

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatan olarak kalması yolunda canları pahasına mücadele eden aziz Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, hayatta olan Gazilerimize, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum." dedi.