banner526

banner513

Yola dökülen betonu kazma ile bozan kadına soruşturma

Giresun'un Eynesil ilçesinde 70 yaşındaki Fadime Çetinkaya, belediye ekiplerinin yola döktüğü betonu kazma ile bozdu

Giresun 28.06.2020, 14:11 28.06.2020, 14:17

Giresun'un Eynesil ilçesinde evine çıkan bozuk yola beton dökülmesi isteği yerine getirilmeyen Fadime Çetinkaya (70), belediye ekiplerinin Gümüşçay Mahallesi yoluna döktüğü betonu kazma ile bozdu.

O anları belediye çalışanlarınca kayda alınan kadın hakkında suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, görüntüleri sosyal medya hesabından “Bu görüntüleri sizlerle paylaşmaktan utanıyoruz” başlığıyla paylaşmıştı. Beton yolu kazmayla bozan Fadime Çetinkaya ise kendini ''Belediye başkanı gelecekti, bizimle dalga geçermiş gibi gelmedi. Daha sonra tansiyonum mu yükseldi bilmiyorum kendimi kaybettim. Aldım kazmayı gittim betonlarını bozdum'' sözleriyle savundu.

Eynesil ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi'ne çıkan yolda belediye ekiplerince betonlama çalışması başlatıldı. Bu sırada evine çıkan bozuk yola beton dökülmesi isteğine olumlu yanıt verilmeyen Fadime Çetinkaya, belediye ekiplerinin yola döktüğü betonu kazma ile bozdu. O anları belediye çalışanlarınca kayda alınan kadın, hakkında suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN 'UTANIYORUZ' PAYLAŞIMI

Eynesil Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Latif Karadeniz, kadının beton yolu bozduğu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak tepkisini dile getirdi. Karadeniz, “Bu görüntüleri sizlerle paylaşmaktan utanıyoruz” başlığı ile yaptığı paylaşımda “İlçemizde böyle insanların olmasından, ilçemizin bir adım ileri gitmesini istemeyen bu sığ düşünceli insanlardan utanıyoruz. Yıllardır yapılmayan, yapılamayan yolu 3 günde çalışma arkadaşlarımız canla başla çalışıp bitiriyorlar, mükafatı ne mi? İşte bu. Ne zorluklarla mücadele edip, ne şartlarda hizmet götürmeye çalıştığımızı. Nasıl bir düşünce yapısı, mantaliteyi yenmeye çalıştığımızı görün istedik. Bu videodaki şahıs için gerekli işlemler başlatılmış olup, geri kalan cezai yaptırımlar devletimiz tarafından uygulanacaktır" ifadelerine yer verdi.

'1 METRE YERE BETON İSTEDİM' 
Beton yolu kazmayla bozan Fadime Çetinkaya ise kendini savundu. Eşinin belediye başkanı ile talep ettikleri yere beton dökülmesi yönünde konuştuğunu ve olumlu yanıt aldığını ancak buna rağmen betonun dökülmediğini belirten Çetinkaya, “Belediye başkanı gelecekti, bizimle dalga geçermiş gibi gelmedi. Daha sonra tansiyonum mu yükseldi bilmiyorum kendimi kaybettim. Aldım kazmayı gittim betonlarını bozdum. 1 metre genişlikte cenaze arabası çıkacak kadar bir yerin beton dökülmesini istedim. Komple kapımın dökülmesini istemedim. 45 senedir İstanbul’dayım toprağa, çamura hasretim. Beni videoya çekmişler, belediye başkanına şikâyet etmişler. Hakaretten ve o videoyu atanlardan davacı olacağım. İki gün başkan gelecek diye bekledim ancak tenezzül edip gelmedi. Başkanı dövecek halim yoktu. Gelsin bir çayımı içsin, ‘Nasılsın teyze’ desin diye bekledim ben. O olay oldu niye gelmedi?” diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
AMB 5 gün önce
Belediye başkanlarını sorgulayan yok yaşlı kadını şikayet ediyorlar bide utanmadan
mahmuTS 5 gün önce
Secım zamani birde utanmadan oy istemeye giderler.
sorgulayan 4 gün önce
Teyze ölüm zamanın gelmiş ne yapacan yolu yaa bırakta arkandakiler düşünsün onu.
murat 4 gün önce
bir metre betonu kendisi de dökebilirdi. her şey devletten beklenmez. ayrıca o beton dökülecek yer özel mülk ise belediye tarafından dökülmemesi isabet olmuş.
61 4 gün önce
teyze haklı dağılın.. ne olurmuş başkan 1 metrede evinin yoluna beton dökse gelip hal hatır sorsa vatandaşla samimi olsa.. insanlık öldümü
FATİH 4 gün önce
başkasına giden yolu bozarak kendi haklılığını savunamazsın. bencilce bir davranış sergilemiş ukalaca bir açıklama yapmış. hem suçlu hem güçlü birde konuyu farklı alana çekmeye çalışarak kendi yaptığını örtmeye çalışmış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@