7m


7m

hyundai

Yalancı çobanın mumu erken söndü - PKK'lılar var dedi ama...

Giresun'da PKK'lıların kendisinden yiyecek aldığını söyleyen çobanın yalanı ortaya çıktı.

Giresun 06.07.2018, 15:38 06.07.2018, 18:42
Yalancı çobanın mumu erken söndü - PKK'lılar var dedi ama...

Giresun’un Alucra ilçesindeki kırsal alanda hayvanlarını otlattığı sırada teröristlerin kendisinden yiyecek aldığı yönde ihbarda bulunan çoban H.K.'nin, bir süre önce kaybettiği cep telefonunun garanti kapsamına alınması için güvenlik güçlerine asılsız terör ihbarında bulunduğu ortaya çıktı.


İhbar üzerine harekete geçerek bölgeye intikal eden Jandarma ve Özel Harekat Timlerince eşkal belirlemek ve bilgisine başvurulmak üzere H.K. isimli çobanının ifadesi alındı. Terör uzmanı güvenlik güçlerinin de eşlik ettiği soruşturmada çelişkili ifadelerde bulunun çobanın, köyde bir süre önce kaybettiği cep telefonunun garanti kapsamına girmesi için böyle bir ihbarda bulunduğunu, olayın büyümesi üzerine de korkup yalan beyanda bulunduğunu itiraf etti. Bunun üzerine çoban H.K., Jandarmaya yalan beyanda bulunmaktan gözaltına alındı.


Yorumlar (3)
Hanedan Aş 4 yıl önce
Asparagas haber çoban kardeş telefonu kaybetmiş ihbarda bulunmuş güvenlik güçlerine demiş böyle böyle telefonu garanti kapsamına girsin diye daha sonra itiraf etmiş durum bundan ibaret diye
Şüpheci 4 yıl önce
Ya bu coban korkup ifadesini değistirdiyse töröristlerin ona zarar verebileceğini düşunduyse. ihtimal şüpheci olmak gerek bi garanti kapsamina girecek diye uydurulmazki
Ersan 4 yıl önce
Herhangi biri bu gibi durumda kendisini hedef tahtasına koymuş oluyor. Çobanın bilgi verdiğinin veyx şikayet ettiğinin açık edilmesi doğru bir davranış değildir. Basın kuruluşlarının dikkatli davranması, hedef gösteren durumuna düşmemesi gerekir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@