Minik Elif ve ağabeyi korumaya alındı

Giresun’un Bulancak ilçesinde yaylada hayvan otlattığı sırada sisin de etkisiyle kaybolan ve 33 saat sonra boş bir yayla evinde bulunan Elif Akbayrak ve ağabeyi Hasan Akbayrak devlet korumasına alındı.

Giresun 27.07.2020, 20:31
Minik Elif ve ağabeyi korumaya alındı

Giresun Valisi Enver Ünlü’nün talimatıyla Bulancak Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar neticesinde iki kardeşin eğitim ve sosyal hayatlarını güvenli ve sağlıklı bir ortamda sürdürmesi için devlet korumasına alındığı belirtildi.

Bulancak Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ”Yapılan görüşmelerden elde edilen bilgiler üzerine Elif ve Hasan Akbayrak kardeşlerin mevcut yaşam koşullarının psikolojik ve ruhsal gelişimlerini olumsuz etkilediği kanaatinin oluşması üzerine acil koruma kararı alınarak, 26.07.2020 tarihi itibarıyla devletin şefkat ve himayeleri altına alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
Kenan 6 ay önce
Anne ve babayıda kısırlaştırmak lazım. Bakamıcanız çocukları neden yapıyorsunuz. Yazık günah değilmi o çocuklara. Sizin yaşıcanız zevk için çocuklar zor hayat yaşamak zorundamı. Biranönce anne babayı kısırlaştırınki ortamı boş bulup tekrar çocuk yapmasınlar
İstanbulsözleşmesi 6 ay önce
İnsanca yaşayabilmek için Yedi sülalesini çalışmaya mecbur bırakmadan önce şefkat elini uzatıp aile kalmalarını sağlamak lazım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@