banner536

banner526

banner513

Mevsimlik fındık işçileri için tedbirler alındı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Covid-19 salgını nedeniyle dışarıdan gelecek mevsimlik fındık işçileri için bir takım tedbirler alındığını açıkladı

Giresun 04.06.2020, 12:30 04.06.2020, 13:59
Mevsimlik fındık işçileri için tedbirler alındı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Covıd-19 salgını nedeniyle şehir dışından gelecek mevsimlik fındık işçileri için bir takım tedbirler alındığını açıkladı.

Doğu ve Güneydoğu illerinden her yıl binlerce mevsimlik tarım işçisinin fındık toplamak için Karadeniz Bölgesi’ne geldiğini hatırlatan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “Fındık hasadı Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen binlerce mevsimlik tarım işçisiyle birlikte yapılmaktadır. Covıd-19 salgını nedeniyle dışarıdan gelecek mevsimlik fındık işçileri için valilikler nezdinde gerekli tedbirler alınmıştır. Alınan tedbirler kapsamında fındık bölgesindeki illere, tarım işçisi olarak hangi illerden işçi geleceği belirlendi. Giresun’a Batman ve Adıyaman’dan işçi gelecektir. Valilikler, köy muhtarlıklarına yazı yazılarak geçici işçilerin isimleri ve gelecekleri yerler belirleniyor. Buna göre bir sayı belirlenecek ve bu işçilerin gelişi sağlanacak. Ancak şuanda yeni normalleşme süreci içerisindeyiz. Hasat dönemine biraz daha zamanımız vardır. Normalleşme süreci içerisinde süre içerisinde bu durum değişebilir. Şimdilik bir sorun görülmüyor” açıklamasında bulundu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Şenel Güdük 1 ay önce
tabiki devletin de yatdimi
Ile bu insanlar işcilik yapacaklar ve gelur elde ederek bu yili atlatacsk lar
Bu calisan insanlar ailecek
50 ile altmis bin lira slip gidiyor
Ve memleketinde kisi geciriyor
Ordu gresun bunlar findiyin
Yarisini masrafa veriyor.
Ne guzel bir paylasim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@