Karadeniz'de turistler şikayet etti, yayladaki et fiyatları düştü 

Son yıllarda Arap turizminin yükselişte olduğu Karadeniz bölgesinde turistler, fahiş fiyatları yetkililere şikayet ediyor.

Karadeniz'de turistler şikayet etti, yayladaki et fiyatları düştü 

Giresun'da yaylaları ziyaret eden turistler, et fiyatlarını bakanlığa şikayet etti. Turistlerden gelen yoğun şikayet üzerine yaylalardaki et fiyatlarına düzenleme getirildi. 

Yaylalarda pişmiş et fiyatları 80 lirayı geçince hafta sonu yaylaya gelen turistler bakanlığa şikayet yağdırdı. Yaylalarda pişmiş servis edilen etin kilosuna taban fiyat uygulaması yapılarak, fiyatlar 10 lira geri çekildi. Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yeni fiyat tarifesini Kümbet Yaylası'nda düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Turizmin sanayiden sonra ekonomiye katkı veren ikinci unsur olduğunu vurgulayan Kara, “Kümbet Yaylası bugüne kadar hak ettiği değeri alamamaktadır. Bu güzelliklerden yeterince yararlanamıyoruz, esnafımız gerekli desteği göremiyor. Yabancı ve yerli turistlerin buraya gelmesi için önlemler alınmalıdır. Kümbetin sorunlarıyla ilgili buranın halkı ve esnafı ile konuşulmalıdır, Kümbet muhtarı ile konuşulmalıdır. Esnaf Odaları olarak biz bu yaylamızın hak ettiği değeri alabilmesi için hareket başlattık” dedi. 

“Fiyat tarifelerindeki şikayetler dolayısıyla esnafı bilgilendiriyoruz” diyen Kara, ”Fiyat tarifelerine uyum sağlanarak müşteri memnuniyetini artırmak için gayret sarf etmekteyiz. 2018 yılı azami fiyatlarımız kuzu eti çiğ 65 lira, pişmiş 70 lira, koyun eti 60 lira çiğ, 65 lira pişmiş, köfte 50 lira çiğ, 60 lira pişmiş, dana kıyma 43 lira, dana kuşbaşı 45 lira, dana kemikli et ise 40 lira olarak belirlendi. Tüm fiyat tariflerinin müşterilerin görebilecekleri yere asılmasına karar verilmiştir” ifadelerini kullandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 5 ay Önce

Soyun bakalım İnsanları açlar. Sonrada noldu bu turistlere neden gelmiyorlar diye ağlamayın

tarıkbuğra
tarıkbuğra - 5 ay Önce

bu fiyatlar kilogram üzerinden mi hesaplanıyor yoksa prosiyon olarak mı?trabzonun merkezinde köfte salonlarında pişmiş köfte nın kilosu 80 liradan aşağı yok

ahmet
ahmet - 5 ay Önce

köftenin kilosu 80 tl soyun milleti bakalım.ondan sonrada köftecinin oğlunun altında son model mercedes bmw asgari ücretlide ancak bakadursun.birde para kazanamıyoruz diye ağlarlar elinize gözünüze boğazınıza dursun inş

Kadirsen
Kadirsen - 5 ay Önce

Bu fiyatlara turist falan gelmez sanki pariste et yiyosun alti üstü yayla bu fiyatlari bu kadar artirmanin sebebi nedir. fırsatcılık başka bişey değil.

Demir
Demir - 5 ay Önce

Trabzonda köfteyi 90 tl satan yetleri görünce et 80 tl bedava burayada el atın bari

Encun
Encun - 5 ay Önce

Kiyesunlular ne de olsa.

Erkan..
Erkan.. - 5 ay Önce

Bu fiyatlarla bir kere kazik atarasiniz iki sene sonra devlet bize yardim etsin diye aglamaya baslarsiniz.

Tonyalı61
Tonyalı61 - 5 ay Önce

Nerde bi hile üç kâğıtçılık var hep bizde sözde müslümanız ağzımızdan Allah eksik olmaz ama hırsızlık diz boyu.

okan yılmaz
okan yılmaz @Tonyalı61 - 5 ay Önce

sezonluk yerler tabiki pahalı olacak alın etinizi pişirip yiyin kafanıza göre.


banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393