alexa metrics

banner536

Karaca, "İl örgütümüzle birlikte bir mücadele vereceğiz"

 CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, imar barışı ve yaylalardaki kaçak yapılar hakkında konuştu.

Giresun 08.11.2018, 14:21
Karaca, "İl örgütümüzle birlikte bir mücadele vereceğiz"

 CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yaylalardaki kaçak yapılaşmaya ilişkin, "İmar barışından kaynaklı, özellikle 31 Aralık 2017'den sonra yapılmaya çalışılan ve yaylalarımızın, meralarımızın, doğamızın maalesef bir hançer gibi bağrına saplanan bu yapıların tespit edilmesi, bununla ilgili hukuki, yasal bir mücadele ve yıkım için de gerekli çalışmanın yürütülmesi için il başkanlığımızla bu konuyu da görüştük. Bu anlamda da biz il örgütümüzle birlikte bir mücadele vereceğiz." dedi.

Karaca, CHP Giresun İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, doğa hakları izleme kurulları oluşturma çalışmaları kapsamında Giresun'a geldiklerini belirtti.

Bugünkü toplantının ardından Trabzon ve Artvin'i ziyaret edeceklerini vurgulayan Karaca, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet Halk Partisi neden böyle bir yapılanmaya gitmeyi ihtiyaç hissetti? Öncelikle ülkemizde gerçekten bugün yaşadığımız, geldiğimiz noktaya baktığımız zaman en ağır ihlallerin yaşandığı, partimizin de hep sloganı olmuş 'yaşanacak bir Türkiye' hedefine ulaşabilmesi için doğa talanına, doğanın ranta teslim edilmesine karşı bir mücadeleyi örgütleyebilmek, bu mücadeleyi büyütebilmek."

Karaca, aynı zamanda bu alandaki sivil örgütlerin de çok etkili bir mücadele anlayışı benimsediğine işaret ederek, "Ancak onların mücadelesine de milletin Meclisi, Gazi Meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yasal anlamda da sürdürmenin zorunlu olduğu bir noktaya geldik." diye konuştu.

Bir gazetecinin yaylalarda kaçak yapıların yıkımıyla ilgili sorusu üzerine Karaca, "Ziyaret ettiğimiz bir sivil örgütle benzer bir konu gündeme geldi. Bizler de bu imar barışından kaynaklı, özellikle 31 Aralık 2017'den sonra yapılmaya çalışılan ve yaylalarımızın, meralarımızın, doğamızın maalesef bir hançer gibi bağrına saplanan bu yapıların tespit edilmesi, bununla ilgili hukuki, yasal bir mücadele ve yıkım için de gerekli çalışmanın yürütülmesi için il başkanlığımızla bu konuyu da görüştük. Bu anlamda da biz il örgütümüzle birlikte bir mücadele vereceğiz." yanıtını verdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@