İnternetten sipariş etti! Paketi açınca hayatının şokunu yaşadı!

Giresun’da yaşayan ev hanımı Gülgün Türkyılmaz, sipariş ettiği tekstil ürünü yerine kumaş parçaları gelince ne yapacağını şaşırdı

Giresun 08.09.2019, 09:44
İnternetten sipariş etti! Paketi açınca hayatının şokunu yaşadı!

Giresun’da yaşayan ev hanımı Gülgün Türkyılmaz, sosyal medyadan görerek sipariş ettiği tekstil ürünü yerine kargodan kumaş parçaları gelince hayatının şokunu yaşadı.

Ev hanımı Gülgün Türkyılmaz, sosyal medyada gördüğü ve beğendiği tekstil ürünlerinden sipariş verdi. Türkyılmaz, 3 gün sonra eline ulaşan kargo ile adeta şok yaşadı. Sosyal medya hesabında reklamı görünce ve fiyatı da cazip olunca söz konusu siteyi ziyaret ettiğini belirten Türkyılmaz, “Kapıda ödeme seçeneğini görünce sipariş verelim dedim daha sonra siparişi verdik. Ürün de kargo ile geldi. Kapıda ödemeyi yaptık ve ürünü açtığımda gelen ürünleri görünce şaşırdım. Gelen kutuların içinde paçavra parçası geldi ama ben parasında değilim, beni insanların kandırılması, mağdur edilmesi çok rahatsız etti. Bu konuda tüketici hakemine gidip şikayetimi yapacağım” ifadelerini kullandı.

PTT Kargo yoluyla gönderim yapıldığı için daha çok güvendiğini kaydeden Gülgün Türkyılmaz, şöyle devam etti:

“İnternetten bakarken ben güvenilir marka olduğu için PTT Kargo ilen beraber yollanması bana güvenilir geldi ama öyle değilmiş. İnternet üzerinden alışveriş çok güvenli olmayınca tehlikeli oluyor. İnsanlar kesinlikle güvenilir olmayan sitelerden alışveriş yapmasınlar yoksa sonucu böyle oluyor.”
İnternetten yaptığı alıveriş sonrası mağdur olan ev hanımı Türkyılmaz, firmayı tüketici hakem kuruluna şikayet etmeye hazırlanıyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
emir yılmaz 5 ay önce
firmayı bulursan şikayet edersin.bilinmedik sitelerden alışveriş yapmamalı.
NET61 OSMAN 5 ay önce
Internet uzerinden verilen siparisler genelde ufden pufden parcalar geliyor ve ödemeler kapi da yapiliyor neden bankadan yapilmiyor daha garantili memnun kalirsan ödemeyi bankadan yaparsin şayet isdedigin sipariş yalniş geldi geri gönder olsun bitsin
NET61 OSMAN
Saygilar
Fatih Erdem 5 ay önce
Bilindik bi' internet alışveriş sitesi de olsa i'timâd etmeyelim. Zîrâ bâzı sitelerde birçok satıcı bulunuyor ve bu tür siteler, bir nev'î çok dükkănlı alışveriş merkezi gibi. Zâten satıcının adı veyâ unvânı; diğer ma'mûlleriyle berâber i'lânda veriliyor. Yapmamız gereken; kargo geldiğinde kutunun muhteviyyâtını teftîş etmek. Bu kānûnî hakkımızdır. Kargo vazîfelisi müsâ'ade etmezse Müşterinin Korunması Hakkında Kānûn'u hatırlatalım. Yine de aksi davranırsa kargoyu almayalım, parasını ödemeyelim ve i'âde notu kısmına da "Kargo muhteviyyâtını görmediğimden..." diye yazdıralım. Gerçi kargo vazîfelisi i'tirâz edebilir. Zîrâ muhteviyyâtı ya'nî kargonun içeriğini açıp göstermek mecbûriyyetinde olduğundan, bunu yapmamasının başına dert açacağını -herhâlde- bildiği içün öyle yazmak istemeyecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@