banner491

Giresunlu çoban Karadeniz'i hiç görmemiş

Genç çobanın en büyük hayali denizi görebilmek... 

Giresunlu çoban Karadeniz'i hiç görmemiş

Giresun'a yaklaşık 130 km mesafedeki bulunan ilçesi Şebinkarahisar'da çobanlık yapan 21 yaşındaki İlker Ekinci bugüne kadar köyünden hiç dışarıya çıkmadığını söylüyor. 

Bugüne kadar köyünden hiç dışarıya çıkmadığını ve lise eğitimini yarıda bıraktıktan sonra çobanlık yapmaya başladığını belirten Ekinci, köyü dışında en uzak gittiği yerin Şebinkarahisar ilçe merkezi olduğunu belirtiyor. Çoban İlker Ekinci, denizi televizyonda ve fotoğraflarda gördüğünü belirterek “Ailemin imkansızlıkları nedeniyle liseyi bırakarak çobanlık yapmaya başladım. İçerisinde bizimde iki tane sığırımız bulunduğu 35 tane sığırı otlatıyorum. Bu sığır sayısı bazen daha yüksek oluyor, satıldığında bazen sayılar düşüyor. Genelde 30-50 arasında sayıları değişen sığırları otlatıyorum. Sığırlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Benim için her birinin ayrı bir ismi var. Onlarla dağ, yayla, dere geziyorum“ dedi. 

Şimdiye kadar Şebinkarahisar ilçesi dışına hiç çıkmadığını da anlatan Ekinci “En fazla Şebinkarahisar ilçesine kadar gittim. Giresun’a hiç gitmedim, Karadeniz'i de hiç görmedim. Denizi fotoğraflardan ve televizyondan gördüm. Ama burada baraja gittim herhalde baraj gibi bir şey. Bir gün gitmek istiyorum” diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

Üzüldüm desem yeridir yahu. Eskiden duyardım bizim oralarda böyle şeyler ama bu devirde böyle bir şey olması cidden şaşırttı beni...

banner441

banner472