7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Giresun'da 52 kişi için korona karantinası süreci başladı!

Giresun'da umreden dönen 52 kişi için karantina süresi başladı.

Giresun 16.03.2020, 08:39 16.03.2020, 08:46
Giresun'da 52 kişi için korona karantinası süreci başladı!

Giresun’un Espiye ve Şebinkarahisar ilçelerinden umre için Suudi Arabistan’a giden 52 kişi önceki akşam saatlerinde memleketlerine döndüler. Yetkililerin "Kendinizi 14 gün boyunca karantina altında tutun" uyarılarını dikkate alan umreciler evlerinden çıkmayacaklar.


Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral ”Espiye ilçemizden 30 vatandaşımız, 1 müftülük görevlimiz, Şebinkarahisar ilçemizden 20 vatandaşımız ve 1 müftülük görevlimiz önceki akşam saatlerinde memleketlerine döndüler. Bakanlık uygulaması dün sabah itibariyle uygulanmaya başladığı için karantinaya alınmadılar. Umreci vatandaşlarımıza gereken bilgilendirme yapılmıştır, evlerinden çıkmayacak ve dikkat edecekler 14 gün boyunca. 2 müftülük görevlimiz ise 14 gün boyunca işe gelmeyecekler ve karantina süreler bu şekilde gerçekleşecektir” dedi.


Yorumlar (3)
Atahan 2 yıl önce
Bunun bir gün öncesi sonrası mı olur? Bu önlemler istisnasız herkese uygulanmalı. Vatandaş kendi başına buna dikkat etmez. Bunu hepimiz biliyoruz.
Tscan 2 yıl önce
Bu ne saçmalık bu resmen dalga geçmek diğerleri nerdeyse oraya
Ali Papa 2 yıl önce
Umre dönüşü karmaşası ve camilerde hala cemaatle omuz omuza namaz kılınması, dünyaya örnek olan sağlık bakanlığı tedbirlerini boşa çıkarabilir. Birkaçgündür bu konuda yorumlar yapıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Namaza ve diyanete karşı biri değilim. 1990 tünel faciasında Diyanet grubu ile hacca gitmiştim. Sabah namazında, facia olan tünelin karşısında kaldırımda 80-100 kişi oturup, grubun kalanını bekliyorduk.Diyanetin ve hocamızın kesin talimatı ile şeytan taşlamıya akşamüstü, kalabalık azalınca gitmemiz söylenmişti. Özel Türk kafileleri dualarla o erken saatte 50 metre karşımızdan tünele girdi ve maalesef 500 küsur vatandaşımızı izdihamda kaybettik. Yaklaşık 50 bin küsur Diyanetle giden hacımızdan kayıp sadece 3 kişi oldu. Diyanetimizin, emir beklemeden şimdide elzem tedbirleri biran önce almasını bekliyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@