banner556

>

Giresun il genel meclisi aralık ayı toplantısını gerçekleştirdi

 Giresun İl Genel  Melisi  Aralık ayı  toplantısı valilikteki meclis toplantı salonunda Covit-19 pandemi tedbirlerine uyarak gerçekleştirildi.

Giresun 02.12.2020, 12:48
Giresun il genel meclisi aralık ayı toplantısını gerçekleştirdi

Giresun İl Genel Meclis  Başkanı Ahmet Şahin gündeme dair konuları görüşerek meclis üyelerini bilgilendirdi.  İl özel idarede yapılan müfettiş  incelemesinin  rapor sonucunu meclis üyeleri ile paylaştı. 

 Başkan Ahmet Şahin  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Bakanlık Makamının onay emri gereğince,  kurumumuza inceleme araştırma yapmak üzere görevlendirilen Mülkiye  başmüfettişlerince kurumumuzun işleyişi noktasında objektif değerlendirmeler ve içinde bulunulan sıkıntılardan çıkış önerileri belirtilen  rapor sonucunda;  Giresun İl Özel İdaresine idarenin maddi sıkıntılarından dolayı merkez bütçeden 60 milyon destek verilmesine ve yeni yapılacak olan tüm çalışmalarda tasarrufa gidilmesine  karar  verilmiştir dedi. 

Giresun il genel meclisi aralık ayı toplantısını gerçekleştirdi


 Toplantıda  Chp Grubu adına söz alan  Grup Başkan Vekili  Mehmet Yılmaz son günlerde tekrar gündeme gelen Güney Çevre  Yolu ile ilgili sunum yaparak görüş ve çekincelerini bildirdi. 
41 km si Giresun il sınırlarında yer alan Samsun – Sarp yolunun 1. Alternatif geçişli proje  derinlik açısından Chp grubu olarak  bizimde uygun gördüğümüz projedir.  Bu yol ne kadar güneye kayrılırsa Giresun’un gelişmesi için o kadar faydalı olacaktır. Kente yeni yerleşim alanları kazandıracak turizm ve ekonomik faaliyetler artacaktır. 1. Alternatif proje Piraziz girişli olup  sahildeki mevcut yolun 5 km güneyinden geçerek Bulancak, Giresun’dan sonra  Keşap’tan  çıkmaktadır.  Şimdi uygulanacağı söylenen 2. Alternatif yol ise; Gülyalı girişli, Piraziz Yeni Mah., Bulancak Maden, Pazarsuyu, Giresun, Boztekke, Beyazıt, Çaykara, Sarvan, Keşap Güney Köy, Fındıklı ve Kulak mevkii yakınlarından çıkan 1 km derinliği olan güzergah için seçilmiştir.  Chp Grubu olarak mevcut sahil yolunda geçmişte yapılan deniz dolgusu  hatalarının günümüzde de tekrar edilmemesi için yeni yapılması planlanan Güney Çevre Yolunun 1. Alternatif  geçişli derinliği 5 km olan projenin uygulanmasını  öneriyoruz dedi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@