Giresun - Gümüşhane yolunda heyelan

Gümüşhane-Giresun karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı

Giresun 22.11.2020, 22:38 22.11.2020, 22:40
Giresun - Gümüşhane yolunda heyelan

 Doğu Karadeniz bölgesini herhangi bir dağ zirvesi aşmadan Doğu Anadolu’ya bağlayan tek geçiş güzergahı olan Tirebolu-Kürtün karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle Giresun-Gümüşhane karayolu ulaşıma kapandı.
Özellikle bu yaz mevsiminde gerçekleşen heyelanlar nedeniyle sık sık kapanan Gümüşhane-Giresun karayolu bu kez yine Giresun’un Doğankent ilçesine bağlı Aslancık köyü bölgesindeki servis yolunda gerçekleşen heyelan nedeniyle kapandı.
Heyelan nedeniyle ekipler bölgede çalışmalara başlarken yol Valiliklerin talimatıyla yarın öğlen saatlerine kadar trafiğe kapatıldı.
Giresun tarafından yolu kullanmak isteyen sürücülerle Gümüşhane tarafından yolu kullanmak isteyen sürücüler Gümüşhane-Trabzon karayolunun Kürtün kavşağı ve Kürtün ilçe çıkışındaki güvenlik noktasından Trabzon istikametine yönlendiriliyor.

Yorumlar (4)
Salih keskin 23 saat önce
İnşaAllah 2023 e kadar açılır, bunlar hep dış güçlerin oyunu, Allah devletimize zeval vermesin.
Zekeriya Özdemir 13 saat önce
Yol zaten kapalı Giresun'nun sahibi yok milletvekili seçim zamanı gelince oy istemeye geliyor eski iran yolundan ulaşım veriliyordu tek şerit dar ve bakımsız yol oda dün heyelan gelince kapandı
Hasan bilir 10 saat önce
Yol her tarafı heylen bölgesi bunun olmadığı tarafı var ama neden de yetkililer göre miyor veya bazı kişilerin işine gelmiyor ver yolu eğnece yoluna bak bişi oluyor mu
Giresunlu 4 saat önce
Sizin Trabzon lobisinin yüzünden bu yol çift şerit bile yapılmıyor bırak çift şeridi normal yolu yaptırmıyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@