banner526

banner533

banner535

Giresun fındığın anavatanı ve kirazın başkenti

Giresun 10.07.2020, 21:22 10.07.2020, 21:27
Giresun fındığın anavatanı ve kirazın başkenti

Giresun Belediyesi, Giresun’un tanıtımına yönelik şehrin doğu ve batı yönünden girişlerine fındığın başkenti ve kirazın anavatanı motiflerini yerleştirdi.

Giresun Belediyesi, Giresun’un değerlerinin tanıtımı adına vatandaşların beğenisini toplayan bir çalışma gerçekleştirdi.

Çalışm kapsamında, şehrin batı girişi olan Eriklimanı mevkiinde seyahat halindeki araçların rahatça görebileceği bir yere çotanak motifli ‘Giresun Fındığın Başkenti’ yazısı konuldu. Aynı şekilde, şehrin doğu girişine de kiraz motifli ‘Giresun Kirazın Anavatanı’ yazısı konuldu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, “Giresun fındığın başkenti kirazın anavatanıdır. Ancak, bu gerçeği şehrimize gelen veya şehrimizden geçen misafirlerinde bilmesi açısından böyle bir çalışma içerisine girdik ve gerçekten güzel oldu. Kısa sürede vatandaşlarımızın büyük taktirini aldık. Giresun’un tanıtımı ve gerçeklerinin bilinmesi için üretmeye devam edeceğiz. Giresun’umuzu çok seviyoruz” ifadelerine yer verdi.

Giresun fındığın anavatanı ve kirazın başkenti

Giresun fındığın anavatanı ve kirazın başkenti


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Cahil hasan 1 ay önce
Ulan karadenizliler kadar kendi coğrafyasına yabancı adam yoktur kiraz ne alaka diyor kerasus=giresun ordan geliyor bu isim eskiden bu şehirde çok geniiiş kiraz bahçeleri meşhurdu az tarih oku
hasan 1 ay önce
fındık tamam da kiraz ne alaka
Reyhan 1 ay önce
Kiraz Giresun'da çok olduğu için Kerasus ismini almiş Giresun daha sonra galatlaşark Giresun olmuş.Ben bu fikre bayıldım çünkü çoğu kişi bunu bilmiyor.
Mine 4 hafta önce
Japonya'nın OSAKA şehri ile GİRESUN kardeş sehir ilan edilmişti.Neden mi? Japonlar Ösaka 'da kiraz yetişir ve araştırırlar. Kiraz dünya 'ya nereden yayılmıştır diye. Sonuç Kerasus yani Giresun ve iki şehri kardeş şehir ilan ederler. Benim lise yıllarımda Giresun'daki parkta bu kardeş şehir simgesı olan bir yaş kütüğü vardı. Duruyor mu bilemiyorum.
Gülbahar GÜNDÜZ 4 hafta önce
Fındığın başkenti Giresun'dur . ????????????
Adnan 1 ay önce
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum birde Doğu tarafı sahil yolu ışıklandırmasını da yaptılarsa mükemmel olmuştur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@