Giresun'da yakalanan teröristten itiraflar: Bilseydim daha erken kaçardım

Maçka'da Eren Bülbül'ü şehit eden terörist grubun içinde olan ve Giresun'da yakalanan teröristin yeni ifadeleri ortaya çıktı.

Giresun 08.11.2017, 18:39
Giresun'da yakalanan teröristten itiraflar: Bilseydim daha erken kaçardım

Giresun’da yakalanan ve 14 günlük sorgunsun ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen PKK’lı Mustafa Tolucan, verdiği ifadede örgütten kaçmak isteyenlerin olduğunu ama lider kadro tarafından,’ 'teslim olursanız sizi öldürürler, işkence yaparlar ya da ömür boyu hapiste yatarsınız' telkinleri ile kaçışları engelledikleri ortaya çıktı.


KARADENİZ'E 3 AY ÖNCE GELMİŞ

14 gün boyunca PKK’ının bölgede ki hareketleri ile alakalı çeşitli bilgiler veren Tolucan, Tunceli’de eğitim aldığını ve 3 ay önce 1 aylık yayan yolculukla Karadeniz’e yerleştiklerini söyledi.

PKK'YA 2015'TE KATILMIŞ

2015 yılında PKK’ya katıldığını kaydeden Tolucan, “Tunceli’de eğitim aldım. 2015-2016 yıllarında bu bölgede bazı eylemlere katıldım” dedi.
Temmuz ayında Tunceli’den Karadeniz’e örgütün lider kadrosu emriyle geçiş yaptıklarını belirten Tolucan,”Karadeniz Bölgesine gelmemiz bir ay sürdü. Ben Karadeniz Bölgesi'ne geleli 3 ay oldu Giresun’da yakalanmadan 15 gün bu alana giriş yaptık ve sürekli kırsalda hareket halinde olduk” ifadelerini kullandı.

"BİZİ KoRKUTTULAR, BİLSEYDİM DAHA ÖNCE KAÇARDIM"

Odun toplamak bahanesi ile örgütten Kulakkaya yaylası kırsalında kaçtığını söyleyen Tolucan, “ Yakaladığım andan itibaren askerlerden herhangi bir kötü muamele görmedim. Eğer daha önce böyle davranacaklarını bilseydim aralarından çoktan kaçmıştım. PKK’ya katıldığımdan beri bize hep, 'teslim olursanız sizi öldürürler, işkence yaparlar ya da ömür boyu hapiste yatarsınız' şeklinde korkuttular. Karadeniz’de nefes alamıyorduk, nereye gitsek asker ya da zırhlılar vardı. Operasyonların yoğunluğundan örgüt içinde huzursuzluk var ve örgütten kaçmaların olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Serkan 4 yıl önce
Bırakın bu işleri hangi cağda yaşıyoruz yok bilseydim yok haberim yoktu bu itlerin çoğu üniversitelerden daha çıkmış tipler bunların en iyi anlayacağı dil yağlı urgandir yani aşacaksın ama gel gorki iktidar ne hikmetse sadece palavra sallıyor yok önüme gelirse imzalarım önüne benmi getireceğim çıkarın kanunu asin işinize gelen kanununu bir gecede çıkarıyorsunuz mesala azizi kurtarmak için bir gecede kanun yapan siz deyimiydiniz anca riv riv..
Omer 4 yıl önce
He he hep oyledir. Bunlara yakalaninca ne ifade vermesi verektigi ezberletiliyor yok kacacakmista asker iskence yapar sanmis inaandi herkes
enzer ün. 4 yıl önce
tabiki teslim ol burası ciftlik.hapiste sizlere iyi bakarlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@