Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'un Espiye ilçesindeki Pangal Şelalesi, özellikle yaz aylarında serinlemek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi.

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı
banner432

Giresun’un Espiye ilçesindeki Pangal Şelalesi, sıcaktan bunalan vatandaşların tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. 

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı güzergahında bulunan şelaleye uğramadan geçilmiyor. Bir süre öncesine kadar sadece yöre halkı tarafından bilinen şelale Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nın turizme kazandırılmasıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezlerden biri haleni geldi. Sıcak havaların baş göstermesi ile birlikte gün içerisinde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği sahip olan şelalenin çevre düzenlemesiyle daha da turistlik bir yer haline geleceği ifade ediliyor. 

Pangal Şelalesi’ni sınırları içerisinde bulunduran Taflancık Köyü'nün Muhtarı Turgut Çelik, yaptığı açıklamada “Fındık bahçesinde sıcaktan bunalanlar Pangal Şelalesi’nin soğuk sularında serinliyorlar. Pangal Şelalesi’nin etrafındaki köylüler için özellikle yaz aylarında bir buluşma noktasıdır. Yazın herkes burada serinler burada eğlenir. Son yıllarda ise yöre insanının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldi. Karadeniz Sahil Yolu'na 19 kilometre mesafede Gelivera Deresi üzerinde bulunan Pangal Şelalesi’nin etrafını çevre düzenlemesiyle daha da dikkat çeken bir yer haline getirilebiliriz. Şuanda sadece Yedi Değirmenler Tabiat Parkı’na gidip-gelenlerin uğrak yeri haline geldi. Buraya uğranmadan geçilmiyor. Ancak buraya özgü bir düzenleme yapılsa daha da cazip gele gelebilir” dedi. 

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 13:20

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceylan
Ceylan - 2 ay Önce

Hiç güzel deyıl artı mavı göl var sahte resımlerı koymuşlar 4 saatlık yolu gıtıp gerı donduk rezalet

Burak
Burak @Ceylan - 2 ay Önce

Hangi ayda gittiniz

Zekai Özdemir
Zekai Özdemir - 2 ay Önce

Derenin adı "Gelevara" olacak..

Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Resimlere bakılırsa çok güzel bir yere benziyor. Tabi resimler fotoshoop değilse. Yöreyi bilen biri bizi aydinlatici bir yorum yazsa iyi olur.

Şakır Sezer
Şakır Sezer @Mustafa - 2 ay Önce

Şu an Simit dahi alacak olduğunuz bir yer yok.Haber içeriğini incelediğimizde Bir devlet projesi ile Bir mavi ğöl gibi turizme kazandırılabilir.Fotograf tutkusu olanların vazgecemeyecekleri bir yer.Özellikle suların fazla olduğu ilk baharda bulunmaz foto kareleri yakalarsınız.Yaz aylarında işe yine güzel karelerin yanında serinlemek için yüzme imkanınız var.Acilen turizme kazandırılmalı. Köy muhtarı Turgut Çelik' ide çabalarından dolayı kutluyorum. Şakır Sezer-

banner472

banner441