banner441

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'un Espiye ilçesindeki Pangal Şelalesi, özellikle yaz aylarında serinlemek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi.

Giresun 15.08.2019, 13:16 15.08.2019, 13:20
Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun’un Espiye ilçesindeki Pangal Şelalesi, sıcaktan bunalan vatandaşların tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. 

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı güzergahında bulunan şelaleye uğramadan geçilmiyor. Bir süre öncesine kadar sadece yöre halkı tarafından bilinen şelale Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nın turizme kazandırılmasıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezlerden biri haleni geldi. Sıcak havaların baş göstermesi ile birlikte gün içerisinde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği sahip olan şelalenin çevre düzenlemesiyle daha da turistlik bir yer haline geleceği ifade ediliyor. 

Pangal Şelalesi’ni sınırları içerisinde bulunduran Taflancık Köyü'nün Muhtarı Turgut Çelik, yaptığı açıklamada “Fındık bahçesinde sıcaktan bunalanlar Pangal Şelalesi’nin soğuk sularında serinliyorlar. Pangal Şelalesi’nin etrafındaki köylüler için özellikle yaz aylarında bir buluşma noktasıdır. Yazın herkes burada serinler burada eğlenir. Son yıllarda ise yöre insanının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldi. Karadeniz Sahil Yolu'na 19 kilometre mesafede Gelivera Deresi üzerinde bulunan Pangal Şelalesi’nin etrafını çevre düzenlemesiyle daha da dikkat çeken bir yer haline getirilebiliriz. Şuanda sadece Yedi Değirmenler Tabiat Parkı’na gidip-gelenlerin uğrak yeri haline geldi. Buraya uğranmadan geçilmiyor. Ancak buraya özgü bir düzenleme yapılsa daha da cazip gele gelebilir” dedi. 

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı

Giresun'da Pangal Şelalesi ilgi odağı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Ceylan 6 ay önce
Hiç güzel deyıl artı mavı göl var sahte resımlerı koymuşlar 4 saatlık yolu gıtıp gerı donduk rezalet
Burak 6 ay önce
Hangi ayda gittiniz
Zekai Özdemir 6 ay önce
Derenin adı "Gelevara" olacak..
Mustafa 6 ay önce
Resimlere bakılırsa çok güzel bir yere benziyor. Tabi resimler fotoshoop değilse. Yöreyi bilen biri bizi aydinlatici bir yorum yazsa iyi olur.
Şakır Sezer 6 ay önce
Şu an Simit dahi alacak olduğunuz bir yer yok.Haber içeriğini incelediğimizde Bir devlet projesi ile Bir mavi ğöl gibi turizme kazandırılabilir.Fotograf tutkusu olanların vazgecemeyecekleri bir yer.Özellikle suların fazla olduğu ilk baharda bulunmaz foto kareleri yakalarsınız.Yaz aylarında işe yine güzel karelerin yanında serinlemek için yüzme imkanınız var.Acilen turizme kazandırılmalı. Köy muhtarı Turgut Çelik' ide çabalarından dolayı kutluyorum. Şakır Sezer-

Gelişmelerden Haberdar Olun

@