7m


7m

hyundai

Giresun'da liseli gençlerin uygunsuz hallerini ifşa eden polisler için karar verildi

Giresun'da sahilde liseli öğrencilerin uygunsuz anlarını ifşa eden polisler hakkında flaş karar verildi.

Giresun 20.05.2022, 09:24
Giresun'da liseli gençlerin uygunsuz hallerini ifşa eden polisler için karar verildi

Giresun'da bir ihbarı değerlendiren 2 polis, sahilde 2 lise öğrencisinin uygunsuz anlarını, cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yapılan paylaşım tepkilere yol açarken soruşturma başlatıldı. Giresun Valiliği, başlatılan soruşturma kapsamında 2 polisin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN PAYLAŞTILAR

Kentte deniz kıyısında iddiaya göre bir ihbarı değerlendiren ismi açıklanmayan İl Emniyet Müdürülüğü'nde görevli 2 polis, kumsalda 2 lise öğrencisinin uygunsuz anlarını, cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Polisler, bahse konu görüntüyü, daha sonra kişisel sosyal medya hesaplarından paylaştı.

PAYLAŞIM TEPKİ ÇEKTİ

Paylaşım, sosyal medyada binlerce takipçinin, tepkisine neden olurken, polisler hakkında da Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma açıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA! POLİSLER GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Giresun Valiliği, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunarak, polislerin, görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, "Giresun'da deniz kıyısında meydana gelen bir olaya müdahale sırasında kayda alınan ve daha sonra sosyal medyada paylaşılan iki gencin görüntüleri ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 13.05.2022 tarihinde yaşanan olayın ardından Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tahkikata, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek idari tahkikata başlanılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda söz konusu görüntülerle ilgisi olduğu tespit edilen 2 polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır" denildi.


Yorumlar (8)
....... 1 ay önce
Görüntüler hoş olmayabilir ancak onlar çocuk. İki nasihat verilir ve olay kapatılır. Bu görüntülerin sosyal medyaya verilmesi büyük bir sorumsuzluk. Polislerin işinden olmasını istemem ancak en ağır cezayı almaları şart.
GÜMÜŞHANELİ 1 ay önce
Afedersiniz uygunsuz o pislikler zarar görmesin onları ifşa eden görevden uzaklaştırılsın. Yazıklar olsun böyle sisteme.
hasan yılmaz 1 ay önce
bence o polisi değil onların aileleride ifşa edilmeli cocugunun nerede oldugunu araştırmalı
Serkan 1 ay önce
Özel hayat diye de bir şey var onlara '' halka açık mekanda hayasızca hareketler'' suçundan işlem yapabilirisin ancak kimsenin özel hayatını da izinsiz farklı mecralarda ifşa edemezsin bu da büyük suçtur.
nuri 1 ay önce
Yanlış düşünüyorsun. Polislik ciddi iştir. Bu adamlar polislik yapamaz. Kanunlara polisler uymazsa kimse uymaz.
ayan 1 ay önce
tamam hadı onlar bı hata yapmıs bı cahıllık etmıs kımse sucsuz gunahsız degıl bu cocuklara laf edenler hıc mı hata yapmadı da bunlara laf edıyor onların yaptıgı hata onları cekenlerın yaptıgı daha buyuk hata cekıyorsun bıde paylasıyorsun
Hackali 1 ay önce
Anlaşılan polislerin derdi başkaymış.
onur 1 ay önce
yaşanan olayın eğrisi doğrusu başka mesele. polisin görevi emniyeti sağlamak, insanları ifşa etmek değil, görüntüyü almış ise bile bunu yapacağı yasal işleme delil olarak saklamakla mükellef, biz başka mahkeme dosyalarının delillerini elde edemiyorsak, polis de henüz mahkemeye intikal etmemiş bir olaya ilişkin delili ifşa etmesi haksız olmakla birlikte suçtur. ilgili memurların gençleri yanlış bir üslüpla azarlamasının ötesinde memurlara aynı üslupla ders verilmeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@