7m


7m

hyundai

Giresun'da gözaltına alınan yaşlı adamın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Giresun'da gözaltına alınırken hayatını kaybeden yaşlı adam olayında yeni bir gelişme yaşandı.

Giresun 29.07.2018, 18:34 29.07.2018, 19:04
Giresun'da gözaltına alınan yaşlı adamın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Dün Giresun'da sağlık ocağında tartıştığı doktorun 'beyaz kod' vermesi üzerine gelen polislerin biber gazı sıkıp, ters kelepçe taktığı sırada kalp krizi geçiren 82 yaşındaki Yusuf Topal'ın hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak yeni bir gelişme yaşandı.

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Giresun'da meydana gelen müessif olay neticisesinden sonra hekim açığa alındı" ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU ARAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun’da eşinin ilaçlarını yazdırmak için gittiği sağlık ocağında tartıştığı doktorun ’beyaz kod’ vermesi üzerine gelen polislerin biber gazı sıkıp, ters kelepçe taktığı sırada kalp krizi geçirip yaşamını yitiren Yusuf Topal’ın (82) ailesini telefonla aramıştı.

VALİLİKEN AÇIKLAMA

Giresun’da 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın ölümüne ilişkin Valilikten açıklama geldi. 

Tartıştığı doktorun ‘beyaz kod’ vermesi sonucu polisler tarafından biber gazı sıkılarak ve zor kullanılarak gözaltına almak istediği 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın kalp krizi ile ölümü sonrası Giresun Valiliğinden olaya ilişkin ilk açıklama geldi. Üzücü bir olayın vuku bulduğunu belirtildiği açıklamada, “Hekimlerin şiddete maruz kalmaması hassasiyetiyle beraber merhumun sağlık durumu, yaşı ve şartlarının göz önünde bulundurularak müdahale edilmesi gerekirken olayın bu şekilde cereyan etmesi üzüntümüzü daha da arttırmıştır” denildi. 

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler kullanıldı: 

“Merhum Yusuf Topal 23.07.2018 günü 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezine başvurmuş, çıkan tartışma sonucu Beyaz Kod verilerek, Polis davet edilmiştir. Sağlık Merkezinin içerisindeki tartışmanın dışarıda da devam etmesi sonucu maalesef hiçbir şekilde tasvip edilemeyecek, üzüntü verici hadise vukuu bulmuştur. Hekimlerin şiddete maruz kalmaması hassasiyetiyle beraber merhumun sağlık durumu, yaşı ve şartlarının göz önünde bulundurularak müdahale edilmesi gerekirken olayın bu şekilde cereyan etmesi üzüntümüzü daha da arttırmıştır. İdari ve adli işlemler derhal başlatılmış, olayı izleyen gün ilk tespitler çerçevesinde Polis Memuru açığa alınmış, konunun soruşturulması için müfettiş talep edilmiştir. 

Önleyici bir hizmetin böyle sonuçlanması tüm camiamızı üzmüştür. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyor, idari ve adli açıdan sorumluluklarımızı takip ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” 

Giresun'da gözaltına alınan yaşlı adamın ölümüyle ilgili yeni gelişme


Yorumlar (9)
lazzz 4 yıl önce
Atın böyle polisleri ya polis teşkilatının itibarını zedeliyolar nasıl eğitim veriliyo bu insanlara anlamış değilim orantisiz güç diye bisey bilmiyolar mi
Cengiz 4 yıl önce
O doktor ve polisleri görevden temelli men edeceksin.Allah merhuma rahmet eylesin.
HASAN KAYA 4 yıl önce
Doktor ve hemşirelerin psikolojik baskıları yüzünden hastaneye gitmek kabusa dönüşüyor. Beyaz yakalıların görünür, görünmez baskı ve şiddetine hayır....
Doktor TS 4 yıl önce
Doktor işini yapmış. Yasalara uymuş. Sonuç: açığa alınmış. Vatandaş+sosyal medya=yasa. Bundan sonra böyle bileceğiz..
hhh 4 yıl önce
egitim egitim her seyin bası egitim doktoruda egiteceksin poliside davranış kazandıracaksın turk toplumunda davranış bozukluğu var
Ugur yalçın 4 yıl önce
Olur böyle şeyler kalan sağlar bizimdir zaten yaşlıymış amca vadesi dolmuş öleceği tutmuş bu yüzden değerli polislerimizi siyasilerimizi idarecilerimizi üzmek meşgul etmek.bence çok manasız kader bu işler ölmeyecekmiydi vade dolmuş gerisi bahane işte offfff
Forza ts 4 yıl önce
O polisleri görevden almayan devletyetkilileri aynısı babanıza yapılsa ne yapardınız
Gurbetçi 4 yıl önce
82 yaşındaki ihtiyar bir adama ters kelepce takmak.cinayet mi işledi sanki.ayip yaşlı adamla polis baş edemiyormuydu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@