Giresun'da 5'i jandarma 6 kişi kayıp!

Bakan Soylu Giresun'da incelemelerde bulundu

Giresun 23.08.2020, 08:20 23.08.2020, 08:25
Giresun'da 5'i jandarma 6 kişi kayıp!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun ve ilçelerinde bugün etkili olan şiddetli yağışlar sonrası 5’i jandarma ve biri iş makinesi operatörü olmak üzere 6 kişinin Tirebolu-Doğankent karayolunda menfezin çökmesi sonucu dereye düşerek kayboldukları noktada incelemelerde bulundu.

Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından gece geç saatlerde Giresun’a gelerek AFAD İl Müdürlüğü’nde yetkililer ile bir afet değerlendirme toplantısı yapan Bakan Süleyman Soylu, basın mensuplarına yaşanan afet ile ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu, daha sonra Tirebolu-Doğankent yoluna geçti. Doğankent’e giderken içinde 5 jandarma personelinin bulunduğu aracın menfezin çökmesi sonucu dereye düştüğü yeri ve kaybolan jandarma personelini arama çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Soylu, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Soylu “Maalesef Tirebolu-Doğankent yolu üzerinde Doğankent’e giderken bir jandarma aracımız içinde 5 jandarmamızın bulunduğu araç yolun 12. km’sinde bir menfezde maalesef suların içine gömülü kaldı. Jandarma Bölge Komutanımız orada, arama kurtarma timlerimiz orada aracı görüyorlar ama ulaşamıyorlar. Bir iş makinesi ve bir operatör de maalesef kayıp. Yani Tirebolu-Doğankent yolunda 5 metrelik bir menfezin çökmesi ve menfezin üstünden araçların geçmesi esnasında 5 jandarmamız bir de operatörümüz kayıp olduğunu söyleyebiliriz. Arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Giresun'da 5'i jandarma 6 kişi kayıp!

Yorumlar (2)
yakun 5 ay önce
Bu yolu ve menfezi hangi yandaş müteahhit, hangi tarihte yaptı? Bu ihaleyi müteahhite kim verdi? Bu bilgileri de verin ki; orada şehit olanların katillerinin kim olduğu bilinsin. Haberleri hep eksik veriyorsunuz.Bu bilgileri de verin ki; bu insanlarımızın ölümüne kimlerin sebep olduğunun vatandaş bilsin.Bu ölümlerin sebebi yağmur değil.
MA61 5 ay önce
Allahim böyle felaketlerden memleketimizi koru yarabbim.
Büyük geçmiş olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@