banner556

>

Giresun'da 5 asker şehit olmuştu! O köprü yeniden hizmete giriyor

Giresun’da 5 askerin şehit olduğu menfezin yerine yapılan köprü hizmete açılıyor.

Giresun 29.12.2020, 20:26
Giresun'da 5 asker şehit olmuştu! O köprü yeniden hizmete giriyor

Giresun’da 22 Ağustos tarihinde yaşanan sel afetinde 5 askerin şehit olduğu, bir iş makinesi operatörünün ise kayıp olduğu çöken menfezin yerine yapılan köprü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla yarın hizmete açılıyor.

Giresun'da 22 Ağustos'ta meydana gelen selde menfezin çökmesi sonucu 5 asker şehit olmuş, bir iş makinesi operatörü hayatını kaybetmişti. Menfezin bulunduğu yere fore kazık yöntemiyle 16 Ekim’de başlayan 93 metre uzunluğunda, 22 metre yüksekliğindeki köprünün yapımı 2 ay gibi bir sürede tamamlandı. Tamamlanan köprünün açılışı ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla yarın hizmete açılıyor.

Yörede Murtad köprüsü olarak bilinen köprüye ise menfezin çökmesi soncu şehit olan 5 askerin anısına “Şehitler Köprüsü” isminin verilmesi bekleniyor.

Yorumlar (2)
yakun 1 ay önce
O derenin üzerine köprü yapılmasını gerektiğini beş şehit vererek öğrendik.
hakkı 1 ay önce
Birşeylerin yapılması için illa can kaybımı olmalı tabi üstün akıllılarımız var aman ne gerek var ? oooo burada öyle birşey mi olur görülmemiş şey derken bir can kaybı yaşanıyor ve medyaya oynamak için ben şunu yaptırdım diyorlar. Güzel ülkemde nice böyle örnekler var karayollarından tut diğer tüm kurumlarda eksik iş yapma veya üstün akıllılara dediğim dedik olacak burası böyle olacak mantığı ile çalışma tabi denetleme mekanızması olmayınca denetleyecek kişide ben şu gün gelip denetleyeceğim dediği için bir düzen tutmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@