Fiyatı uçan Fıstıklı baklava için Doğu Karadeniz'den öneri

Son zamanlarda fiyatı oldukça yükselen fıstık nedeniyle fıstıklı baklava boykotu başlatan tatlıcılara Doğu Karadeniz'den öneri.

Fiyatı uçan Fıstıklı baklava için Doğu Karadeniz'den öneri

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fıstıklı baklavayla birlikte çeşitlilik olarak fındıklı baklava önerisinin fındığın tatlı sektöründe kullanımının iç tüketime ve üreticilere olumlu yansıyacağını belirtti.

Karan, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya fındığı gündeme getirmesi dolayısıyla üreticiler olarak teşekkür ettiklerini söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin elindeki 100 bin ton kabuklu fındığın tüketilmesi gerektiğini ifade eden Karan, bu durumun ilerleyen dönemlerde sıkıntı yaratabileceğine işaret etti.

Karan, fıstık fiyatlarının pahalı olmasından dolayı tatlı sektöründe fındık kullanılmasının bir fırsat olabileceğine işaret ederek, şunları söyledi:

"Fındıkta iç tüketimin artırılması gerektiğini hep dile getiriyoruz. Fındık bir çok gıdada kullanılan bir ürün. Tatlı sektörü için de bu geçerli, fındıklı baklava da lezzetli bir gıda. Biz Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarını olumlu buluyoruz. Bakan Fakıbaba'nın fıstıklı baklavaya alternatif olarak fındıklı baklava önerisiyle fındığın tatlı sektöründe kullanımı iç tüketime ve üreticilere olumlu yansıyacaktır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 10 ay Önce

valla en güzeli fındıklı baklava milletin kafası çalışır bari enerjik bi fiziğe sahip olur yiyenler...

Yıldırım34
Yıldırım34 - 10 ay Önce

Aslında Hamsili Baklava kafayı daha da çok çalıştırır! olsa çok iyi olur.

banner393

banner443

banner441