banner526

banner533

banner513

Fiskobirlik'ten Fındık üreticilerine çağrı

Fiskobirlik'ten yapılan açıklamada "2020 yılı fındık alım döneminde tüm fındık üreticilerini FİSKOBİRLİK'e ortak olmaya ve fındık vermeye davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Giresun 24.07.2020, 18:14 24.07.2020, 18:24
Fiskobirlik'ten Fındık üreticilerine çağrı

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), tüm fındık üreticilerini bu alım sezonunda Birliğe ortak olmaya ve fındık vermeye davet etti. 

FİSKOBİRLİK'ten yapılan yazılı açıklamada, Birliğin Orta ve Doğu Karadeniz Kooperatifleri İstişare Toplantısı'nın gerçekleştirildiği bildirildi.

Toplantıda, yaklaşan fındık sezonunda ortaklığı bulunan üreticilere daha iyi hizmet sunmak ve üreticilerin ihtiyacı olan zirai ürünlerin tedariki konularında kararlar alındığı belirtilerek, fındık üreticilerinin FİSKOBİRLİK'e teveccüh göstermeleri konusunda her türlü kolaylığın sağlanmasının kararlaştırıldığı ifade edildi. 

Açıklamada, FİSKOBİRLİK ve iştiraklerin 2020 alım sezonuna hazır bir şekilde girmesi ve bölgedeki fındık üreticilerinin mağdur olmamaları için her türlü tedbirin alınmasına karar verildiği vurgulandı.

Açıklamada, ortak olan üreticilerin ve tüm fındık üreticilerinin, tüm kadrolarıyla alım dönemine hazır olan FİSKOBİRLİK'i yalnız bırakmayacağına inanıldığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

"FİSKOBİRLİK'e kanun, ana sözleşme ve yönetmeliklerde belirtilen şartları taşıyan fındık üreticilerinin ortak olmalarının önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. Kooperatiflerimize ortak olan, 100 kilogram beyanname veren ve verdiği bu beyanın yarısını, yani 50 kilogram fındığı, üye olduğu kooperatife teslim eden her ortak seçme ve seçilme hakkına sahip olmaktadır. Bu şartları yerine getiren ortaklarımızın katılımıyla her yıl kooperatifler ve birliğimiz mali genel kurulları ve yasa gereği 4 yılda bir de seçimli genel kurulları yapılmaktadır. Bu çerçevede, 2020 yılı fındık alım döneminde tüm fındık üreticilerini FİSKOBİRLİK'e ortak olmaya ve fındık vermeye davet ediyoruz."

Yorumlar (10)
Turkoglu Turk. 3 ay önce
para yok milleti 10 senedir yeyip bitirdiniz hayatinda tarlada bir findik toplamayanlara paralari dagittiniz simdide halen konusuyorsunuz
Karadenizli 3 ay önce
Yaptıklariniz yapacaklarinizin teminatıdır
Asa 3 ay önce
Paradan haber ver
Ecevit sahin 3 ay önce
2005 yilinda 7 ton findik verdik ..parasini vermediniz market aliswerisi icin kömür alisverisi icin gübre aliswerisi icin çek kupon verdiniz paraları gasp ettiniz...fiskobirlige niye vereyimki devletin resmi kanali TMO yda tuccara veririm...sakin bulasmayin fiskobirlige aldatiyolar insanlari..
Cavit CİVELEK 3 ay önce
Ortak olalım !.İyide git gel işi devamı ?Fındığın F sini bilmiyenler randıman alıyor !
aynen mi ?.
Tarık 3 ay önce
Tamam birlik olalım güzel olur da Fındık Fiyatını serbest piyasadan üstte tutun devletin belirlediği tutarda belirleyin. Fındığı teslim ettiğim an ödemeyi nakit olarak verin. Herkes birlik olur neden olmayalım...
Naşit Bayram 3 ay önce
Ben Fisko Birlik üyesiyim.Fiskobirlik fındık alırken her yıl, findigimi Fiskobirlige sattım. Buna rağmen, hiç bir genel kurulda seçimden haberimiz olmadı. Ali babanın çiftliği gibi yönetildi ve sonuçlar ortada.
Yakup saral 3 ay önce
Simdiye kadar ne yaptiniz ureticiyi marketlere gonderdiniz size guven olmaz
Oflu Adem 3 ay önce
Fiskobirlik milleti bezdirdi bıktırdı şimdi utanmadan fındık getirin diyor ulan zamanında aldığınız fındık paralarını çocuk bezi ile ödediniz Şimdi çıkarsın param var Şu paradan alıyorum dersin parayı peşin vermişsin isteyen verir isteyen vermez Anladınız mı lo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@