DOKAP genç nüfusu tarıma kazandıracak

"DOKAP Bölgesi Tarım Sektöründe Girişimcilik Kapasitesinin Araştırılması ve Geliştirilmesi Projesi" için imzalar atıldı.

Giresun 26.07.2017, 18:52
DOKAP genç nüfusu tarıma kazandıracak

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi arasında "DOKAP Bölgesi Tarım Sektöründe Girişimcilik Kapasitesinin Araştırılması ve Geliştirilmesi Projesi" protokolü DOKAP Başkanı Ekrem Yüce ve Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından imzalandı. 

Genç nüfusun tarıma kazandırılmasına yönelik hazırlanan proje atılan imzalar ile uygulamaya konuldu. DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, imza töreninde yaptığı konuşmada, hayatın her alanında yaşamı kolaylaştıracak ve yaşam standartlarının kalitesini yükseltecek en önemli hamlenin girişimcilik olduğunu belirterek, "Bu durumun tarım sektörünün gelişiminin önündeki en önemli engellerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda tarımımızın gelişmesi için kaynaklar konusunda öngörüde bulunarak işi planlayan insan kaynaklarını örgütleyerek girdilerin işlenmesini sağlayan ve elde edilen çıktıları karlılık yaratacak biçimde tüketicilerin kullanımına sunma becerisine sahip, yeniliklere açık gençlerimizin sektöre kazandırılması önemli bir gerekliliktir" dedi.

Projenin sektörde faaliyet göstermek isteyen gençlerin tarımsal girişimcilik farkındalığının ve kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacağını kaydeden Yüce, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarındaki potansiyel eğiticilerin, sektörde faaliyet göstermek isteyen gençlerimizin tarımsal girişimcilik farkındalığının ve kapasitelerinin arttırılmasını sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@