Çinliler fındık için geldi | Giresun Haberleri

Çinliler fındık için Giresun'a geldi. , Giresun’da fındık ihracatçıları ile bir araya gelen heyet yeni iş bağlantıları gerçekleştirdi.

Çinliler fındık için geldi | Giresun Haberleri
banner432

 Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük gıda ve tarım firması olan ve Türkiye’den her yıl önemli miktarda fındık ithalatı gerçekleştiren bir şirkete yönelik olarak Giresun’da Özel Nitelikli Alım Heyeti programı gerçekleştirildi. 

Ticaret Bakanlığı Koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği işbirliği ile organize edilen program kapsamında Türkiye'ye davet edilen heyet, Giresun’da fındık ihracatçıları ile bir araya gelerek yeni iş bağlantıları gerçekleştirdi. Heyet, fındık işleme tesislerini ziyaret ederek, Türk fındık sektörü ile fındık işleme faaliyetlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler aldı. 

Çinliler fındık için geldi!

İlgililer, fındık ihracatçılarının ana hedef ülkelerinden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti’nin, İhracatçı Birlikleri tarafından uzun yıllardır ısrarla yürütülen tanıtım faaliyetleri sonucunda en çok fındık ihraç edilen ilk 10 ülke arasına girdiğini söyledi. İlgililer Çinli firmalara yönelik bu tarz faaliyetler ile söz konusu ülkeye yönelik fındık ihracatının yıllık 10 bin ton seviyelerine çıkarılması ve Çin’in en büyük beş alıcı ülke arasında yerini almasının hedeflendiğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 17:53

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 3 ay Önce

Biz Türkler Hamallık ve Kökelik yapmayi seven bir Milletiz.Dünya nin en kaliteli Madeni(Fındığı) senin elinde,Yillarca ne bir Çikolata ve Fındık Fabrikaları,ne bir Fındık Markasi,ne de bir Çikolata Markasi Patentleyip üretmedik.Üreticimiz köle gibi çalişip üretti,Kaymaği Italyan ve Isviçreli yedi.Yillarca Italyan Patentli Çamur tadinda olan Tadelle ve Sarelle yedik.Sokakta ki köpeği ve Fare yi yiyen Çinlli ye sira geldi.Dış Devlet yatirim yapacak da,bizim Insanin cebine oara girecek.Tabii ki ihracat çok önemli.Lakin işin Patronu ve Yön vereni bizler olursak.

Deniz
Deniz - 3 ay Önce

Ezilen yine çifciler ve işciler kahrolsun aömürgeciler

Ömür Erdoğan
Ömür Erdoğan - 3 ay Önce

Bizde fikir var icraat yok. Sen fabrika kurdunda sana fındık mı satmadık. Ben de üreticiyim. Niye yok diyorsun bak bolçi çikolata fabrikası var boluda adam yatırım yapmış üretim yapıyor Türk fındığıyla destek ol ürünü al toptancıları teşvik et ilinde de satılsın. Kaç kişi ailesine bakıyor o fabrikada çalışıp haberiniz yok. Sen ben bu ülkeyiz, kim yapsın bak adam ayağına gelmiş çinden talip olmuş malına. Demek ki ürün kaliteli. Sen bu işi biliyorsun demek Kafan çalışıyorsa çözüm üret çözüm. Fikir çok icraat yok.hadi bir araya gelelim insanları ikna edelim üçer beşer lira on binlerce yüzbinlerce kişi olup kuralım Karadenize çikolata fabrikasını çalışalım dünya markası olalım hadi yapalım beklemeyelim.

banner472

banner441