Çin'den Karadeniz'e gelin oldu

Çin'de metroda tanıştı, Giresun'da evlendi

Giresun 13.05.2018, 12:42
Çin'den Karadeniz'e gelin oldu

Giresun’un Espiye ilçesinden 4 yıl önce Çin’e çalışmaya giden Abdulhamit Yılmaz (30) Çin’in Cancian şehrinde metroda tanıştığı Wenjing ile arkadaşlığını evlilikle sonuçlandırdı. Ece adını alan Wenjing ile Giresun’a gelen Abdulhamit Yılmaz Türk geleneklerine göre yapılan düğünle dünya evine girdi. 

Çin ile ithalat-ihracat yapan iş adamı Abdulhamit Yılmaz 2014 Guanco metrosunda Wenjing ile başlayan ilişkilerini Espiye’de evlilikle taçlandırdı. İkili, düğünlerini köylerinde köy düğününe yakışır biçimde yaptılar. 

Birbirlerini severek evlendiklerini belirten Abdulhamit Yılmaz, Espiye’de 20 gün kaldıktan sonra tekrar Çin’e döneceklerini söyledi. 

Eşinin Türkiye'yi ve Giresun'u çok beğendiğini belirten Yılmaz, eşinin Türkçe konuşmaya başladığını ve düğünde dans ettiğini, yöresel oyunları oynamaya, yemekleri yapmayı çalıştığını ifade etti. 

Aşkın sınır ve mesafe tanımadığını, çok mutlu olduklarını belirten Çinli gelin Wenjing "Türkiye’yi çok sevdim. Buradaki insanlar çok sıcak. Bundan sonra Türk geleneklerine göre yaşayacağım. Eşimi mutlu edeceğim" dedi

Yorumlar (5)
Şevket 3 yıl önce
Türk kadınından daha itaatkar çinli ve japonların hanımları. Allah mesut etsin. Hayırlı evlatlar yetiştirsin
İtaatkar derken ? 3 yıl önce
İtaat istiyorsan evine köpek al eğit . kadını insan değil köle gören biri zaten Türk olamaz.
istanbull. 3 yıl önce
bizde evlenmek icin bayan bulamiyoz bekar kaldik ne olacak halim bir iyi bayan bulamadim
Sinan coban 3 yıl önce
Dunya insanlik gorsun
Batu 3 yıl önce
Türkiye'de bulamayıp zaten hepsi sosyete olmuş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@