Çekiciye çarpmamak için şarampole uçtu! Kaza anı drone ile kaydedildi

Giresun'da drone ile denetim yapan trafik ekipleri kaza anını kaydetti.

Giresun 20.07.2021, 18:51 20.07.2021, 19:18

Giresun’da Kurban Bayramının birinci gününde drone ile gerçekleştirilen trafik denetimlerinde kaza anı kameralara yansıdı.

Giresun’da Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından drone ile yapılan denetimlerde kaza anı drone kamerasına yansıdı.

Görüntülerde kontrollü geçiş yapmaya çalışan hafif ticari araç, dönel kavşaktan gelen çekiciye çarpmamak için son anda sağ yöne ani dönüş yaparken yol kenarındaki bariyerlere çarparak takla atmaktan son anda kurtuldu. Trafikteki diğer vatandaşlar hızlı bir şekilde araçta bulunanların yardımına koştu.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün verilerine göre 1 Ocak ile 20 Temmuz tarihleri arasında drone ile yapılan denetimlerde 205 saat uçuş gerçekleştirilirken 980 araca idari yaptırım uygulandı.

Yapılan drone denetimlerinde genel olarak kırmızı ışık ihlali, hatalı sollama, şerit izleme ve değiştirme konuları hakkında yaptırım uygulandığı bildirildi.

Giresun’da kaza anı drone ile görüntülendi

Giresun’da kaza anı drone ile görüntülendiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Erdal baytar 2 ay önce
Hafif ticari araç kırmızı ışık ihlaslı yapıyor sizin haberinize göre suçlu tır yanlış haber yapıyorsunuz görüntüleri bir izleyin
ZD 2 ay önce
Adam bildiğiniz kırmızı ışıkta geçmiş yahu, nesi kontrollü geçiş bunun? Allah beterinden korusun, geçmiş olsun diyelim.
Erdoğan 271 2 ay önce
Öndeki Trafik lambası kırmızı! Yani bu amca yuvarlanmasa tam gaz kırmızıdan geçecek, başka birisiyle carpişacakmiş bence.
Off Road 61 2 ay önce
Enişte Toblo sürerken YAVAŞ git. Fren yaparken direksiyonu anı çevirme.
Alemdar 2 ay önce
Kontrollu gecismi yapiyor adam renk koru galiba resmen kirmizi isik alev almis yaniyor gelme diyor yavas diyor dur diyor isiklar daha ne yapsin dur diyor dur
Tonyali 2 ay önce
Ehliyeti 10 yıl ve üzeri olanları tekrar sınava sokacaksin kontrollü geçiş var orda kontrollü geçiş kırmızı yanıp sonuyo ise durup yol boşalınca geçiş demektir lamba sarı yanıp sönüyor ise geçiş önceliği o kişi indir yeşil yanıp sönmez.lamba ticari hatalı hızlı giriyor hızını düşürüp durup yol boşalınca gecmesi gerek ama bu gibi kişiler yüzünden yüzlerce kaza oluyor Allah korumuş tıra çarpsa kurtuluş olmayabilirdi. Lütfen trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@