Bu da ‘Fındık Bank’ dolandırıcılığı

Giresun’da bir tüccar 3 ilçede piyasanın üzerinde fiyatla satın alıp paralarını ödemeden topladığı fındıklar ile ortadan kayboldu.

Giresun 07.02.2020, 16:54 07.02.2020, 17:05
Bu da ‘Fındık Bank’ dolandırıcılığı

Bir süre önce ‘Çiftlik Bank’ adıyla binlerce kişiden milyonlarca lira para toplayıp yurt dışına kaçan Mehmet Aydın’ın ardından Türkiye’nin değişik yerlerinde benzeri dolandırıcılık olayları patlak verdi. Son olarak Giresun’un Yağlıdere ilçesinde ‘Tanker Bank’ olayının ardından bu seferde Görele ilçesinde bir tüccar çiftçilere piyasanın üzerinde fiyat vererek 150 üreticiden fındık toplayarak kayıplara karıştığı iddia edildi.

İddiaya göre, tüccar B.S.E, Görele, Tirebolu ve Çanakçı ilçelerinde fındık üreticilerinden piyasa değerinin üzerinde fiyatla fındık topladı. Yaklaşık 3,5 milyon liralık fındık ile ortadan kaybolan B.S.E hakkında olayın mağdurları İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayette bulundular.

Olaya ilişkin Görele Ziraat Odası Başkanı Özcan Öner yaptığı açıklamada, üreticileri bu tür durumlara karşı uyardıklarını belitti. Öner, “Üreticiler durumu bize bildirdiğinde çok şaşırdık. Üreticileri defalarca uyarmamıza rağmen fındıklarını yüksek fiyattan tüccara vermek istediler. Gerekli yerlere başvuru yapıldı. Artık konu emniyetin bilgisi dahilinde” dedi.

Fındığını yüksek fiyatla tüccara veren yaklaşık 150 çiftçi dolandırıldıklarını ileri sürerek polise şikayette bulundu.

Tüccara 18 lira 50 kuruş ve 20 lira arasında değişen fiyatlarla tonlarca fındık veren fındık üreticisi Halil Çalık ise yaklaşık 1,5 ton civarında fındık verdiğini ve şu anda zor durumda olduğunu ifade ederek polise şikayette bulunduğunu, dolandırıcı tüccarın kısa sürede yakalanmasını istediğini söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (22)
yakun 2 yıl önce
Adam fındığı verirken kimseye sormuyor. Parayı alamayınca polise koşuyor. Aslında bu şekilde aldatılanlar, hırsızları cesaretlendirdikleri için cezaevine konulması gerekir. Bu geri zekalılar kendilerini aldatanlardan daha suçlu.
Ahmed Yılmaz 2 yıl önce
Emanet fındık verme işi belki kalkar. Bu sebeplerden .
Bors 2 yıl önce
Bu fındık ureticisi bir türlü akıllanamadı gitti
Ali kaya 2 yıl önce
Yazık ki ne yazık.. o insanlar bir sene boyunca o fındıktan gelecek olan paraya bakıyor.5 krş.fazla kim Verirse ona koşuyor.zaten kafası çalışsa vermez..neyse hepisine geçmiş olsun. Garibanın alınterini çalanada lanet olsun..
yuksel caluk 2 yıl önce
emenate findik vermeyin diyor bunlara veriyonya fındığı pisasa düşüyor paranızı yüksek alsanız kimsenin ruhu duymaz kaybedince pols savcı her yete şikayet ediyorsunuz adam simdi bi güzel afiyetle yiyiyordur paraları zorla malınızı almadı elinizden vermiyeceksiniz bu ders olur da kimse malını yedirmezzz
Mithat polatoğlu 2 yıl önce
Fındığı bu tür tüccara veren akıllı ya ders olur inşAllah
Ben diyorum 2 yıl önce
Ava giden avlanır diye bir deyiş vardır
şenol 2 yıl önce
Yazık değil mi emeklerinize üç kuruş fazla alabilmek için hepsi gitti. Peşin satıp parasını almak varken.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@