banner556

Türkiye'ye gelecek Çin aşısı ile ilgili flaş gelişme

Türkiye'ye gelecek Çin aşısı ile ilgili flaş gelişmeyi Bakan Koca duyurdu.

GENEL 27.12.2020, 20:45 27.12.2020, 20:58

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'ye bu akşam gelmesi planlanan Çin aşısı ile ilgili flaş bir gelişmeyi duyurdu.

Bakan Koca aşının gelişinin ertelendiğini açıkladı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada "Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz."  ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Vatandaş 4 hafta önce
Dünya bizi örnek alıyor. 11 Aralıkta elimizde olmuş olacak aşılar Sırf Dünyaya örnek olsun diye ocak ayına kadar sarktı, Ama iyi yönünden bakmak lazım aşının sonuçlarını görürüz. Bu CHP nin Allah iyiliğini versin bunların rotası şaşmış, İyi parti zaten zillet, bir Müslüman Akp ve sarhoşlar topluluğu sözde milliyeti tetikçiler uşağı MHP
borabay 4 hafta önce
*Çin aşısı Türk insanında yüzde 91,25 etkili olduğundan artık eminiz. Üreticilerin depolarında hazır olarak bizden gelecek habere göre bir aksilik olmazsa Pazarı Pazartesiye bağlayan gece yola çıkıyor. demişti bakan.. bu gün medya açıkladı: Tirkiye'de 29 kişiye test amaçlı uygulanmış bu aşı. brezilya venezüella sudan daha sonuçları açıklamadı. Allah Türk milletini korusun..
borabay 4 hafta önce
budamı yalandı. la bu ülkede kimse rezil olmuyor yahu, bu yüzden memleket rezil oldu..
rıza 3 hafta önce
Ya aşı gelsin de gerekirse 100 tane covidli Pekin vatandaşı da buyursun gelsin. Böyle saçma şey mi olur? İnanmıyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@