7m


7m

hyundai

Türkiye, karatede Avrupa'nın zirvesinde

Karate Milli Takımı genel klasmanda üst üste 4'üncü kez ilk sırayı aldı.

GENEL 23.05.2021, 20:37
Türkiye, karatede Avrupa'nın zirvesinde

Hırvatistan’ın Porec şehrinde yapılan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda 6 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Karate Milli Takımı genel klasmanda üst üste 4'üncü kez ilk sırayı aldı.

Organizasyonun bayrağı da gelecek yıl Avrupa Şampiyonası’nı düzenleyecek Türkiye’ye geçti.

47 ülkeden 513 sporcunun katıldığı şampiyonanın son gününde erkekler ve kadınlar takım kata ile erkekler takım kumite müsabakaları yapıldı. Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir’den oluşan Erkek Kata Milli Takımı, son 3 şampiyonada finalde kaybettiği İspanya’yı geçerek zirveye çıktı. Bu madalya Avrupa Şampiyonası tarihinde ülkemizin kazandığı ilk altın madalya olarak tarihe geçti.

Ayşe Yılmaz, Hayrulnisa Çiğildik ve Hazel Balık’tan oluşan Kadın Kata Takımı ise 3'üncülük maçında Portekiz’e kaybederek Avrupa beşincisi oldu.

ALTIN MADALYA REKORU

Karate Milli Takımı, Porec’te Avrupa şampiyonaları tarihindeki altın madalya rekorunu kırdı. 2013 yılında Macaristan’da ve 2017’de Kocaeli’de yapılan şampiyonalarda 4 altın madalya kazanan Türkiye, Porec’te altı altına ulaştı.

Zatika Spor Salonu’ndaki şampiyona kapanış töreniyle sona erdi. Kapanış töreninde organizasyonun bayrağı gelecek yılki şampiyonaya ev sahipliği yapacak Türkiye’ye verildi. Bayrağı Türkiye Karate Federasyonu adına genel sekreter Ali Bıldırcın, Hırvatistan Karate Federasyonu Başkanı Davor Cipek’ten teslim aldı. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@