7m

Çapkınoğlu

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

15 Temmuz şehidinin kabrine giden yol betonlandı.

GENEL 26.07.2022, 13:26 26.07.2022, 13:31
Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Ankara'da şehit düşen Sedat Kaplan’ın Trabzon'un Yolmra ilçesi Oymalı mahallesinde bulunan kabrine giden yol, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından betonlandı. Uzun yıllar stabilize şekilde kalan yolun betonlanması talimatını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, çalışmaların tamamlanmasının ardından son durumu yerinde gördü.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Yomra ilçesine bağlı Oymalı Mahallesi Muhtarı Veysel Arslan’ın talebi üzerine, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi şehit düşen Sedat Kaplan’ın kabrine giden yolun betonlanması talimatını vermişti. Uzun yıllar stabilize şekilde kalan yolun betonlama çalışması, Başkan Zorluoğlu’nun talimatının ardından kısa sürede tamamlandı.

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

Başkan Zorluoğlu, yolun son durumunu yerinde görmek için bugün Oymalı Mahallesi’ni ziyaret etti. Çalışmalardan memnun kalan Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, AK Parti Yomra İlçe Başkanı Abdulkadir Özdemir, Oymalı Mahallesi Muhtarı Veysel Arslan ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

İncelemelerinin ardından 15 Temmuz şehidi Sedat Kaplan’ın kabrini ziyaret ederek dua okuyan Başkan Zorluoğlu, “Kutsal vatanımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

Oymalı Mahallesi Muhtarı Veysel Arslan, taleplerinin ardından yolun çok kısa sürede tamamlandığını belirterek, “Trabzon’a dışarıdan da gelen çok sayıda misafirimiz, 15 Temmuz şehidi Sedat Kaplan’ın kabrini ziyaret etmek istemektedir. Yapılan beton çalışmasının ardından ulaşım daha kolay hale geldi. Bu yol, aynı zamanda dört mahalleye de hizmet vermektedir. Göreve geldiği günden itibaren il, ilçe ve mahalle ayrımı yapmaksızın Trabzon’umuza nadide hizmetlerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na şahsım ve temsil ettiğim Oymalı Mahallesi sakinleri adına yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa

Trabzon Büyükşehir'den 15 temmuz şehidine vefa


Yorumlar (2)
AHMET BULUT 3 hafta önce
Nedense bu hizmetler Trabzon-Rize arasına ,Üst düzey Makamların yada Müdür ve Daire Başkanlarının bölgelerine gidiyor. Bir söz vardır "Keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner"
seis 3 hafta önce
Adam da adam işi gücü reklam kokan hareketler yazıklar olsun birileri ölmeden birilerine hizmet gitmez bu memlekette birde utanmadan kasıla kasıla kabilesiyle poz veriyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@