7m


7m

hyundai

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

Trabzon'da 1 Milyar TL'lik 120 proje hayata geçiriliyor.

GENEL 06.06.2021, 09:30 06.06.2021, 09:40
Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü son 2 yılda 215 milyon TL bütçeli 79 adet projeyi hayata geçirdi. Halihazırda 574 milyon TL’lik 26 adet altyapı yatırımı ise devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu TİSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Kurumsallaşma faaliyetleri kapsamında; Hizmet Takip Sistemi, Dijital Arşiv, Coğrafi Bilgi Sistemleri, E-İhale, Ambar Yönetim Sistemi, Pompa Tamir ve Bakım Atölyesi, Araç Bakım Evi, Scada Otomasyon, Mobil Hizmet Aracı gibi daha pek çok yeniliğe imza atan TİSKİ, diğer yandan da dev yatırım hamlelerine devam ediyor. 

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

MİLYONLARCA METRE HAT YAPILDI

Gerek TİSKİ personeli eliyle gerekse de ihale yoluyla 2 yılda 1 milyon 196 bin metre içme suyu, 140 bin 276 metre kanalizasyon ve 13 bin 241 metre yağmursuyu olmak üzere toplamda 1 milyon 343 bin metre hat imalatı gerçekleştirdi. 18 ilçede 87 olan ekip sayısını 116’ya çıkaran TİSKİ, 2021 yılı içerisinde 6 bin 980 metre yağmursuyu hattı, 18 bin 010 metre kanalizasyon hattı ve 375 m³ menfez temizliği yaptı. 

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

64 ADET YENİ DEPO YAPILDI 

Yıl içerisinde, 19 bin 408’i içme suyu, 1.393’ü kanalizasyon olmak üzere toplam 20 bin 801 adet arızaya müdahale eden ekipler, 20 bin 470 m³ asfalt, 56 bin 315 m³ beton ve 23 bin 177 m³ parke imalatı yapıldı. 26 ayda 64 yeni içme suyu deposunu şehre kazandırılırken, 18 adet deponun bakım ve onarımını yaptı ve 1117 adet içme suyu deposunun temizliği gerçekleştirildi.    

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

1 MİLYAR TL’LİK 120 PROJE   

İl genelindeki 707 mahallenin 650’sinde imalatlar gerçekleştirilirken, son 2 yılda 215 milyon TL bedelli 79 adet proje tamamlandı. Toplam yatırım bedeli 574 milyon TL olan 26 yatırıma halen devam edilirken, bu yılsonuna kadar ise 230 milyon TL tutarında 15 adet projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. Özetle; tamamlanan, devam eden ve bu yıl planlanan projeler olmak üzere Büyükşehir Belediyesi TİSKİ maharetiyle kısa zaman içerisinde 1 milyar 019 milyon TL bedelli yatırımı şehre kazandırdı. 

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

HES PROJELERİNDEN DEV GELİR 

Atasu Barajı başta olmak üzere arıtma tesisleri üzerinde 10 adet Hidroelektrik Santrali kurmayı hedefleyen TİSKİ Genel Müdürlüğü, toplam kurulu gücü 53 bin 166 kW olan bu 10 tesis için Birleşmiş Miller Kalkınma Programı kapsamında hibe başvuruları yapmaya devam ediyor. Kendi kendine yetebilen kurum ilkesi çerçevesinde oluşan HES projeleri hayata geçtiğinde yıllık 12 milyon TL’nin üzerinde bir gelir elde edilecek. 

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

BÜYÜK İŞLERE İMZA ATIYORUZ 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve geldikleri günden itibaren resmen altyapıda devrim niteliğinde işlere imza attıklarını ifade etti. Dev bütçeli projeleri birer birer şehre kazandıracaklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın adeta teminatı niteliğinde. Bir yandan ilçelerimizin kronikleşen içme suyu problemlerini çözerken diğer taraftan dev altyapı yatırımlarına başladık” dedi. 

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

AMACIMIZ SAĞLIKLI BİR ALTYAPI

707 mahallenin 650’sine bizzat hizmet götürdüklerinin altını çizen Zorluoğlu, “Adeta altyapı hizmeti sunmadığımız mahalle kalmadı. Tonya’sından Hayrat’ına kadar şehrimizde son 2 yılda 215 milyon TL bedelli 79 işi tamamladık. Yılsonuna kadar da 804 milyon TL’lik altyapı yatırımını şehrimize kazandıracağız. Amacımız her anlamda sağlıklı içme suyu ve altyapıya sahip bir Trabzon inşa etmek. İnşallah bunu hep birlikte sağlayacağız” diye konuştu.

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje

Trabzon'a 1 Milyar TL'lik 120 Proje


Yorumlar (11)
Davut 1 yıl önce
Proje denilince sadece müteahhitlerin çalıştığı projeler oluyor. Bir tane iş yaratan proje yok. Akp işte
Davut 1 yıl önce
Dostlar 20 yıllık Akp iktidarında Trabzon'un dışarıya göç vermesini engelleyecek hangi istihdam arttırıcı proje yapıldı siz söyleyin o zaman
Bilenbiri 1 yıl önce
Çok merak ediyorum ne iş yaptığını...!
Bu ülke için hangi artı değeri ürettiğini...!
Vede psikolojini....!
Ercan 1 yıl önce
Pes be Davut !
Sertac 1 yıl önce
1 tabe atik su aritma tesisi yok sehirde, hangi yatirimdan bahsediyorsunuz. Kanalizasyon hop denize
tonya 1 yıl önce
ama futbolda şampiyonluğumuza engel oluyorlar onun için trabzonu altınla kaplasalar yine oy yok akpye diyecek olan komikler çıkacaktır.
Laz 61 1 yıl önce
Malesef trabzon sokaklari köstebek yuvası gibi, bir mahalleyi eşiyorsan , üstünü kapatmakla iş bitmiyor, vatandaşın çektiği çileyi düşünen yok. Asfaltını dök yürüme yolunu yap , o zaman o inşaat bitmiş olur, şu an Trabzon kocaman bir şantiye bölgesi ve insanlar bu şantiyede düşmemeye çalışıyor. Yazık bu çukurlarla övünenlere.
Mustafa kazancı 1 yıl önce
Ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama bildiğim bir şey var.. Trabzon'un her yerinde bir çalışma var.. arabanın değeri düştü yarı yarıya sizin yüzünüzden
Bilenbiri 1 yıl önce
Admiiinnnnn... !
RUSTEM AĞA 1 yıl önce
Sayın Trabzonlu hemşerilwrim, bir şehrin şehir olabilmesi için, ilk öncw yol, su, elekt rik ve alt yapı hizmetleri öncelik olmalı.Hele Trabzonl gibi bir şehir bu işler çokdan bitme liydi. Bu bir lütuf değil aynı zamanda gelmiş gelmiş belediye başkanlarının ve yetkilierin görevidir.Bunda siyaset aramayın. Kim göre vinin hakkını veriyosa Ondan ALLAH da memnun olur halkda. bu anlayış içinde me suliyet sahibi olmalıyız. Sayın yorumcu Davut rumuzlu hemşerimi eleştitiyorsunuz ama doğru söylüyor.Şehrimiz park bahçele re yaptığı yatırımı üretim alanına ayırıp hem işxizliğe care hemde katma değerle bölgeye katkı olur sanırım.Sosyal medyada okudum ortahisar belediyesi büyük bir akvaryum projesi yapıyormuş. Sayın başkanı danımam bilmem Başkanım bu şimdi işmi yani hele bu zamanda böyle projelerin halka bir fayda sı olaçağını sanmıyorum.yapılıp hizmete girerse aylık masrafının ne olaçağını hesabı nı yaptınızmı. Elbetki bizim hemşerilerimi zinde bu gibi aktivi güzellikleri hak ediyor fakat her şey sıra ile Sayın başkanı önce aş iş projelerin geliştirmiye katkı sunmaya çalı şın nacizhane olarak bir vatandaş olarak görüşümü iletmek istedim. Tabiki karar siz lere ait. saygı ve sevgilerimle
Hasret 1 yıl önce
Allah razı olsun Sayın Başkanım hayırlı olsun inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@