7m

7m

hyundai

Siyaset kulislerinde önemli iddia! İşte muhalefetin adayını açıklayacağı tarih

Siyaset kulislerini hareketlendiren bomba iddia: Muhalefet, adayını en erken şubat-mart gibi açıklayacak.

GENEL 02.05.2022, 09:36
Siyaset kulislerinde önemli iddia! İşte muhalefetin adayını açıklayacağı tarih

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin kurduğu altılı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konuşulurken ortaya dikkat çeken bir iddia atıldı.

İddiaya göre, altılı masanın adayını açıklayacağı en erken tarih 2023 yılının şubat-mart ayı olacak.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yaklaşılırken adayı henüz belli olmayan muhalefetin hangi ismi açıklayacağı merak konusu oldu. Son dönemde çeşitli isimler ortaya atılırken muhalefet cephesi, seçim sath-ı mailine girilmediği sürece adayın açıklanmayacağı beyan ediyor. Ancak kulislerde altılı ittifakın cumhurbaşkanı adayının 2023'te açıklanacağı iddia ediliyor.

6'LI MASANIN GÖRÜŞMELERİ TAMAMLANINCA ADAYLIK KONUŞULACAK

Liderler ağustos ayından önce bu konuyu konuşmayacak. Parti kurmayları şu an liderlerin her ay bir siyasi parti genel başkanının ev sahipliğinde bir araya geldiğini hatırlatıyor ve "Bu tur tamamlanmadan adaylık konusunun ayrıntılarına girilmez" diyor.

EN ERKEN TARİH 2023'ÜN İLK AYLARI

Bugüne kadar 3 kez toplanan liderler önümüzdeki 3 ay içinde de sırasıyla Gelecek Partisi, İYİ Parti ve son olarak Saadet Partisi'nde buluşacak. Böylece tur, temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak. Ancak sonraki toplantılarda da aday isminin değil seçimin kazanılması durumunda adım adım yapılacakların açıklanacağı, adayla ilgili konunun da yavaş yavaş konuşulmaya başlanacağı ifade ediliyor. Parti kurmayları ismin belirlenip açıklanmasının en erken gelecek yıl şubat-mart ayını bulabileceğini ifade ediyor. (Gazete Duvar)


Yorumlar (2)
oguz 2 hafta önce
mansur yavasi aciklayin gecin bu kadar dusunmeye gerek yok kazanacagi kesin
kamil koyan 2 hafta önce
bunların aciklayacagi aday bunların kafasına benzer hayır gelmez

Gelişmelerden Haberdar Olun

@