alexa metrics

banner536

Nato duyurdu! Kabil Havalimanı'nda izdiham

Kabil Havalimanı'nda izdiham çıktı çok sayıda yaralı var.

GENEL 18.08.2021, 14:34 18.08.2021, 14:49

NATO yetkilisi, Kabil Havalimanı’nda çıkan izdihamda en az 17 kişinin yaralandığını açıkladı.

NATO tarafından yapılan açıklamada, Kabil Havalimanı’nın girişinde çıkan izdihamda 17 kişinin yaralandığı belirtildi.

Taliban’ın kontrolü ele geçirdiği Afganistan’daki Kabil Havalimanı’nda ülkeden ayrılmak isteyen Afganların bekleyişi sürüyor. Havalimanı girişinde toplanan kalabalık arasında izdiham çıktığı öğrenildi.

NATO yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, izdiham sonucu 17 kişinin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan, yerel kaynaklar havalimanı çevresinde havaya ateş açıldığını bildirdi.

AMERİKAN UÇAĞININ KANATLARINA TUTUNMAYA ÇALIŞTILAR

Taliban'ın ülkeyi terk etmek isteyenlere imkan tanınacağını söylemesinin ardından sokaklarda ve havalimanında oluşan yoğunluk kameralara yansıdı.

Kabil Havalimanı'nda kaçmaya çalışan bazı kişilerin pistten kalkan Amerikan uçağının kanat ve iniş takımına tutunmaya çalıştığı ve bazı kişilerin uçaktan düştüğü görülmüştü.

KABİL HAVALİMANINDA GERGİN BEKLEYİŞ

Kabil Havalimanı'na girmek isteyen Afganistan vatandaşlarını engellemek amacıyla havalimanının güvenliğini sağlayan askerler zaman zaman havaya ateş açıyor

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'de kontrolü ele geçirmesinin ardından ülkeyi terk etmek isteyenlerin Kabil Uluslararası Havalimanı çevresinde bekleyişi sürüyor.


Yorumlar (1)
Yomrali h.hamzaoglu 6 ay önce
Afganistandaki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz. Ülkesine karşı darbe yapan bu canilere, emperyalizminin maşası olan bu ırz düşmanlarına kardeşim diyenleri sakın unutmayın. Çünkü gün gelir aynı oyunu bu ülkede oynarlar" .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@