7m


7m

hyundai

Muhsin Yazıcıoğlu'nun duruşmasında teknisyenden flaş sözler

Yazıcıoğlu'nun duruşmasına teknisyenin sözleri damga vurdu: "Helikopterin bakımlarını yapmadım"

GENEL 24.05.2022, 16:42
Muhsin Yazıcıoğlu'nun duruşmasında teknisyenden flaş sözler

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Mahkemede teknisyeni dinlediklerini ifade eden Çayıroğlu, "Teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanmadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.

"HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIK"

Çayır, "Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler" dedi.

"13 YILDIR SONUCA GÖTÜRECEK BİR ŞEY GÖREMEDİK"

Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, "Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş'ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" diye konuştu.

"BAZILARI, FAİLE MEÇHUL GİTSİN BEKLENTİSİNDE"

13 Yıl önce BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içerisinde olduğu helikopterin düşmesi olayıyla ilgili bazı kesimlerin faile meçhul beklentisinde olduğunu anlatan Çayır, açıklamasının devamında "Neden işin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Sorular gittikçe çoğalıyor. Mahkeme suikast davasını görüyor olsa yaşanan olayda farklı boyuta gider. Bugün imamla papazın masalını dinledik. Gerçekten yaşananlar üzüntü verici esas ve gerçeğe ilişkin hiçbir şey yok. Sanıyorum birileri bu davayı bir an önce kapatmak istiyor" dedi.


Yorumlar (2)
Veysel Yıldız (Trabzonsporlu) 1 ay önce
Teknisyen yalan söylüyor... Suikastin çözülmemesi için... Aslında her şey ortada... ilk kan tahlillerinde karbonmonoksit var diyordu adli tıp raporunda... yani helikopteri fetöcülerin kullandığı savaş uçaklarının yaklaşması ile oluşan türbülans düşürdü...
COVANNİ 1 ay önce
SUÇU ÜSTÜNE ALMAN İÇİN NE VERİLDİ SANA BU ZAMANA KADAR SESİN ÇIKMIYORDU DA ŞİMDİ ÇIKIYOR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@