7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Muhammet Balta'dan 15 Temmuz mesajı

Milletvekili Balta'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı.

GENEL 14.07.2022, 14:17
Muhammet Balta'dan 15 Temmuz mesajı

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Balta, mesajında, 15 Temmuz işgal girişiminin tarihin en karanlık hadiselerinden biri olduğunu belirterek, dünyaya demokrasi ve tam bağımsızlık dersinin verildiğini ifade etti.

FETÖ tarafından hain darbe girişiminin gerçekleştirildiğini aktaran Balta, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde, o karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir onur sayfası eklemiştir." ifadelerine yer verildi.

Balta, İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar, benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var." dizelerine vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Bu ulvi gerçek 15 Temmuz gecesi milletimizden gasp ettikleri savaş uçaklarına, tanka, helikoptere güvenen korkakların yüzüne bir tokat olup inmiştir. 15 Temmuz milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete karşı demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu terör örgütü ile hep birlikte mücadeleye devam ediyoruz. Devletimiz hem ülkemizde hem dünyada mücadeleye bütün hızıyla devam ediyor. Aynı kararlılıkla da devam edeceğiz."

O gece millete karşı yapılan ihaneti unutmayacaklarının altını çizen Balta, şunları kaydetti:

"Milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturmayacağız. Bu sadece şehitlerimize ve gazilerimize değil, tarihimize karşı da en büyük sorumluluğumuzdur. O gece sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu ihanet girişimi karşısında darbeye karşı durup sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyor, bir hilal uğruna o gece canlarını feda eden aziz vatan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize de Allah'tan sağlıklı uzun bir ömür niyaz ediyorum."

Balta, bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye'yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir kuvvet olmadığına vurgu yaparak, "Allah bir daha bu millete 15 Temmuz'ları yaşatmasın." ifadesini kullandı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@