7m


7m

hyundai

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren haber! Bakan maaş düzenlemesi için tarih verdi

Bakan Bilgin, "Temmuz ayında işçileri, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacağız" dedi.

GENEL 22.04.2022, 08:19 22.04.2022, 08:32
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren haber! Bakan maaş düzenlemesi için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında işçileri, kamu çalışanlarını, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacaklarını aktardı. Asgari ücret düzenlemesi için de aralık ayını işaret eden Bakan Bilgin, "Rakamı Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir seviyede belirleyeceğiz" dedi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir dizi ziyarette bulunmak için Isparta'ya geldi. Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde İl Özel İdaresi çalışanları ile birlikte iftar yapan Bakan Bilgin, burada açıklamalarda bulundu.

"BİZİM DEVLET ANLAYIŞIMIZ MİLLETLE BİRLİK OLMAKTIR"

Bakan Bilgin, "Bugün burada ağırlıklı olarak işçi kardeşlerimiz var. Çalışanlarımız, memurlarımız var. Aramızda emekliler var. Bütün bunlar, bu gruplar bizim çalışma hayatımızın en önemli sosyal ortaklarıdır. Biz Türkiye'nin her alanında ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevli olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz" dedi.

"EMEKÇİLERİMİZİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILADIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ"

Bakan Bilgin, çalışma hayatının bir başka yönünün de çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını korumak olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl hem kamu çalışanlarıyla hem işçilerimizle iki büyük toplu sözleşme yaptık. Bu toplu sözleşmelerde çalışanlarımıza geniş haklar sunduk. Daha önce hiçbir toplu sözleşme maddesine konmayan hakları koyduk. Bu talebi gerçekleştirdiğimiz emekçilerimizin beklentilerini karşıladığımız için mutluyuz."

ASGARİ ÜCRET İÇİN ARALIK AYINI İŞARET ETTİ

Enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında işçilerimiz, kamu çalışanları, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Bakan Bilgin, "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl başında sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalarla biz en düşük emekli aylığını 1500 liradan 2500 liraya getirmiştik. Ayrıca yüzde 30'un üstünde enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirildi. Temmuz ayında da emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemeyi yapacağımızın şimdiden haberini sizlere vermek istiyorum. Asgari ücreti önümüzdeki aralıkta yeniden gündeme alırsak o tarih geldiği zaman bütün bu şartları dikkate alarak yeniden asgari ücreti değerlendirirken de Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir seviyede belirleyeceğimizi şimdiden ifade etmek isterim" dedi.


Yorumlar (3)
CAPT. 1 ay önce
BİZDE SANDIK GELİNCE YENİ BİR DÜZENLEME YAPACAĞIZ.
sukenarlı 1 ay önce
Biz koruma istemiyoruz hakkımızı yemeyin yeter.
doğan yıldız 1 ay önce
emekliye verilecek zam zaten yasal olarak belirlenecek. siz enflasyonu doğru olarak ölçün yeter.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@