7m


7m

hyundai

Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve suçunu itiraf ettiğini söyledi.

GENEL 23.06.2022, 19:41
Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı

Soylu, Hisarönü Mahallesi Yangın Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, olayın başlangıcında bir şüpheli üzerinde durulduğunu, polis ile jandarma ekiplerinin şüphelinin izinde olduklarını belirtti.

Şüphelinin 34 yaşında Marmaris doğumlu S.A. olduğunu aktaran Soylu, şunları söyledi:

"Emniyet ve jandarma şüpheliyi biraz önce yakaladı. Ayrıca iki benzin bidonu da var olay yerinde. Kendisi de itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir anlaşmazlık sebebiyle, aile arasındaki anlaşmazlık sebebiyle kendisinin kızarak yaktığını hatta kendisini de öldürmek istediğini söyledi."


Yorumlar (1)
antikus 1 hafta önce
bunun gercek olup olmadigi yanan yerlere yapilacak islem ile belli olur, sabotaj ise yanan yerler temizlenir bir kac sene nasada birakilir sonra yeni fidanlar dikilir ve bir zaman sonra yeniden orman olur, ikinci ihtimal ise bilincli biurileri tarafindan ykildigidir onuda oraya tesis yapacak kisinin kim oldugundan anlariz, eger ormani yakan kani ..... gercekten o yapmis ise yanan ormana helikopterden atesin icine atin kendi yaktigi ateste gebersin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@